Na Evropu se žene bouře Gabriel, v Německu se kvůli sněhu bouralo

Sněžení a kluzký povrch silnic byly dnes příčinou desítek dopravních nehod na řadě míst Německa. Srážky aut si vyžádaly jednoho mrtvého a několik zraněných, informovala agentura DPA. Ve Francii se mezitím připravují na bouři Gabriel, která přinese silný vítr a husté srážky. Varování meteorologové vydali pro 41 departementů včetně Paříže a jejího okolí.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Na jihozápadě Německa dnes ráno sjížděla auta z vozovky, na řadě míst zablokovaly kamiony několik jízdních pruhů. Jižně od Freiburgu si nehoda vyžádala život 23letého řidiče.

Těžké nehody hlásí policie také ze Severního Porýní-Vestfálska na západě země, Durynska, ale i z Bavorska a Saska, které hraničí s Českem. Jen v severobavorském okresu Horní Franky, který sousedí s Ašským výběžkem, zaznamenali v noci na dnešek policisté 24 nehod v důsledku špatného počasí.

Francii bude ode dneška přinejmenším do středy trápit bouře Gabriel, která přinese na různá místa západní Francie déšť či sněžení. Doprovázet ji bude silný vítr, který by dnes večer mohl na Atlantickém pobřeží dosáhnout rychlosti až 130 kilometrů za hodinu.

Francouzské ministerstvo dopravy varovalo, že počasí způsobí značné komplikace na silnicích. Sněžit má nejvíce v okolí Paříže, kde by mohlo napadnout do středečního rána až 15 centimetrů sněhu.

Meteorologové očekávají, že varování, které zatím vydali především pro departementy na západě země, budou během dne postupně rozšiřovat i na oblasti ve východní Francii.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo trápí silné deště a záplavy, problémy má i Švýcarsko

21.05.2019 16:45 Aktualizováno Lijáky způsobené tlakovou níží Axel vyvolaly v Německu další záplavy. Pod vodou se ocitly ulice v…

Střední Evropu zasáhne extrémně silný déšť. Jak na tom bude Česko?

19.05.2019 15:51 Aktualizováno Přes střední Evropu se jen velmi zvolna přesouvá k severovýchodu tlaková níže. Ta by měla přinést…

Letní předpověď počasí pro celou Evropu: Kdy a kam vyrazit k moři?

18.05.2019 12:55 Doba letních dovolených se blíží. Řada Čechů využívá možnosti navštívit oblíbená letoviska ještě…

Chystáte se k moři? Velká předpověď počasí v Evropě na červen a červenec

09.05.2019 11:16 Doba letních dovolených se blíží. Řada Čechů využívá možnosti navštívit oblíbená letoviska ještě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama