Sněhová bouře bičuje Británii a Francii, některá letiště jsou uzavřena

Husté sněžení komplikuje dnes dopravu na severu a východě Francie, přes kterou se žene bouře Gabriel. Jih Francie pak trápí silný vítr, který bouři doprovází. Problémy sníh a náledí působí dnes také řidičům v Británii. Letiště v Liverpoolu a Manchesteru musela být dočasně uzavřena. Informovala o tom francouzská a britská média.

Přidejte svůj názor

Počasí
doporučujeme

Varování kvůli sněžení vydali dnes francouzští meteorologové pro sedm departementů na severu a východě země. Nejvyšší riziko panuje v západní části regionu Grand Est v okolí měst Remeš, Mety a Nancy. Během dneška by se měla bouře přesouvat nad Německo.

zdroj: YouTube

Silný vítr potrápil především jihozápad Francie, kde dosahoval až 110 kilometrů za hodinu. Dnes ráno bylo kvůli popadaným stromům bez elektřiny až 40.000 odběratelů, především v Akvitánii, ale také v okolí Paříže.

Pařížské letiště Orly, které kvůli očekávané sněhové nadílce ohlásilo už v úterý zrušení několika letů, zrušilo podle televize BFMTV další spoje i dnes ráno.

Komplikace v dopravě sníh způsobil také v Británii. Varování vydali meteorologové pro řidiče prakticky po celé zemi. Z Devonu a Cornwallu na jihozápadě Anglie policie ráno hlásila nejméně dvě desítky srážek automobilů. Severoanglická letiště v Liverpoolu a Manchesteru musela dočasně přerušit provoz kvůli nutnosti odklidit z ranvejí sníh, který přes noc napadl. Ve Walesu dnes školáci kvůli špatnému počasí nemusí do pěti desítek a ve Skotsku do čtyř desítek škol.

Během dneška by mělo nadále sněžit ve Skotsku a na severu a západě Anglie, postupně by ale měly srážky ustávat. Meteorologové už dnes ale varovali řidiče, aby se připravili ve čtvrtek ráno na ledovku na silnicích.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Blesky a tornádo. Bouřlivé počasí pustošilo Německo, kolaps dopravy ve…

19.08.2019 10:38 Silné bouřky, které v neděli zasáhly německou spolkovou zemi Hesensko ochromily leteckou i…

Blesková povodeň ve Švýcarsku zabíjela. Živel smetl otce s šestiletou…

13.08.2019 07:15 Lavina bahna z rozvodněného potoka ve švýcarském kantonu Wallis strhla automobil se dvěma lidmi.…

Strach z počasí: Lucembursko zasáhlo tornádo, 14 zraněných +VIDEO

10.08.2019 10:47 Aktualizováno Lucembursko v pátek večer zasáhlo tornádo, které způsobilo vážné škody. Podle sdělení úřadů se 14…

Vedra v Nizozemí byla vražedná, zemřelo o 400 lidí více než obvykle

09.08.2019 12:07 Během veder, která zasáhla Nizozemsko koncem července, zemřelo v této zemi o 400 lidí více než…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama