Sněhová bouře bičuje Británii a Francii, některá letiště jsou uzavřena

Husté sněžení komplikuje dnes dopravu na severu a východě Francie, přes kterou se žene bouře Gabriel. Jih Francie pak trápí silný vítr, který bouři doprovází. Problémy sníh a náledí působí dnes také řidičům v Británii. Letiště v Liverpoolu a Manchesteru musela být dočasně uzavřena. Informovala o tom francouzská a britská média.

Přidejte svůj názor

Počasí
doporučujeme

Varování kvůli sněžení vydali dnes francouzští meteorologové pro sedm departementů na severu a východě země. Nejvyšší riziko panuje v západní části regionu Grand Est v okolí měst Remeš, Mety a Nancy. Během dneška by se měla bouře přesouvat nad Německo.

zdroj: YouTube

Silný vítr potrápil především jihozápad Francie, kde dosahoval až 110 kilometrů za hodinu. Dnes ráno bylo kvůli popadaným stromům bez elektřiny až 40.000 odběratelů, především v Akvitánii, ale také v okolí Paříže.

Pařížské letiště Orly, které kvůli očekávané sněhové nadílce ohlásilo už v úterý zrušení několika letů, zrušilo podle televize BFMTV další spoje i dnes ráno.

Komplikace v dopravě sníh způsobil také v Británii. Varování vydali meteorologové pro řidiče prakticky po celé zemi. Z Devonu a Cornwallu na jihozápadě Anglie policie ráno hlásila nejméně dvě desítky srážek automobilů. Severoanglická letiště v Liverpoolu a Manchesteru musela dočasně přerušit provoz kvůli nutnosti odklidit z ranvejí sníh, který přes noc napadl. Ve Walesu dnes školáci kvůli špatnému počasí nemusí do pěti desítek a ve Skotsku do čtyř desítek škol.

Během dneška by mělo nadále sněžit ve Skotsku a na severu a západě Anglie, postupně by ale měly srážky ustávat. Meteorologové už dnes ale varovali řidiče, aby se připravili ve čtvrtek ráno na ledovku na silnicích.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nad Česko se dostal písek ze Sahary. Páteční déšť vám auto rozhodně neumyje

24.04.2019 11:19 Už o víkendu se do ovzduší nad Evropou dostaly částice písku z africké Sahary. Během dneška…

loading...

Portugalsko zápolí s lesními požáry. Bude se opakovat tragédie z roku 2017?

27.03.2019 07:32 S několika ohnisky požárů v severním Portugalsku bojují stovky hasičů. Jejich úsilí komplikoval…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama