Sněhová bouře bičuje Británii a Francii, některá letiště jsou uzavřena

Husté sněžení komplikuje dnes dopravu na severu a východě Francie, přes kterou se žene bouře Gabriel. Jih Francie pak trápí silný vítr, který bouři doprovází. Problémy sníh a náledí působí dnes také řidičům v Británii. Letiště v Liverpoolu a Manchesteru musela být dočasně uzavřena. Informovala o tom francouzská a britská média.

Přidejte svůj názor

Počasí

Varování kvůli sněžení vydali dnes francouzští meteorologové pro sedm departementů na severu a východě země. Nejvyšší riziko panuje v západní části regionu Grand Est v okolí měst Remeš, Mety a Nancy. Během dneška by se měla bouře přesouvat nad Německo.

zdroj: YouTube

Silný vítr potrápil především jihozápad Francie, kde dosahoval až 110 kilometrů za hodinu. Dnes ráno bylo kvůli popadaným stromům bez elektřiny až 40.000 odběratelů, především v Akvitánii, ale také v okolí Paříže.

Pařížské letiště Orly, které kvůli očekávané sněhové nadílce ohlásilo už v úterý zrušení několika letů, zrušilo podle televize BFMTV další spoje i dnes ráno.

Komplikace v dopravě sníh způsobil také v Británii. Varování vydali meteorologové pro řidiče prakticky po celé zemi. Z Devonu a Cornwallu na jihozápadě Anglie policie ráno hlásila nejméně dvě desítky srážek automobilů. Severoanglická letiště v Liverpoolu a Manchesteru musela dočasně přerušit provoz kvůli nutnosti odklidit z ranvejí sníh, který přes noc napadl. Ve Walesu dnes školáci kvůli špatnému počasí nemusí do pěti desítek a ve Skotsku do čtyř desítek škol.

Během dneška by mělo nadále sněžit ve Skotsku a na severu a západě Anglie, postupně by ale měly srážky ustávat. Meteorologové už dnes ale varovali řidiče, aby se připravili ve čtvrtek ráno na ledovku na silnicích.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turistický ráj na Krétě zpustošila bouře. Smetla rodinu do potoka, těla…

18.02.2019 14:58 Aktualizováno Prudký vítr a lijáky si na řeckém ostrově Kréta o víkendu vyžádaly nejméně čtyři mrtvé. Podle…

Počasí v Česku v nejbližších letech? Extrémní vedra, katastrofální sucho

15.02.2019 02:49 Aktualizováno Svět v posledních letech zažíval jeden teplotní rekord za druhým. Poslední čtyři roky byly…

V Alpách stále hrozí laviny, Itálie má za sebou tragický víkend

04.02.2019 20:45 Aktualizováno V alpských regionech v Německu, Švýcarsku, Rakousku i v Itálii nadále hrozí vysoké lavinové…

Sněžení ochromilo Evropu, Itálie hlásí i záplavy

03.02.2019 20:03 Aktualizováno Itálie se dnes potýká se následky vydatných srážek. Zatímco sever země odstraňuje následky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama