Sněhová bouře Gabriel se přesunula do Německa, Británii sevřel mráz

Husté sněžení, které ve středu trápilo východ Francie, se dnes přesunulo nad západní Německo. V Porýní způsobil sníh problémy v silniční dopravě a na dvě hodiny byl zcela ochromen i provoz letišti Kolín nad Rýnem/Bonn, informovala dnes agentura DPA. Ve Francii sněží především na severu a v okolí Paříže. Varování před sněhovou nadílkou vydali také meteorologové pro Británii a sever Itálie.

Ilustrační foto

Sníh a náledí zkomplikovalo ranní dopravu především v západoněmeckých spolkových zemích Porýní-Falc a Sársko. Obě sousedí se severovýchodní Francií, kterou bouře Gabriel doprovázená hustým sněžením i silným větrem potrápila ve středu. Jen v okolí Kaiserslauternu policie zaznamenala dnes ráno v souvislosti s počasím 11 dopravních nehod. "Máme tu několik nákladních vozů, které stojí (na silnici) napříč," uvedla mluvčí policie v Trevíru (Trier).

Zcela zablokován byl zhruba na dvě hodiny kvůli sněhu provoz na mezinárodním letišti mezi městy Kolín nad Rýnem a Bonn. Zrušeno muselo být devět letů, další spoje budou během dne nabírat zpoždění. Sněžení částečně ochromilo i milionové město Kolín nad Rýnem, v jehož ulicích se stalo i několik dopravních nehod. Na dálnici A4, která tvoří část městského okruhu, se kvůli jedné ze srážek vozů vytvořila několikakilometrová kolona. Zhruba tři desítky nehod během tří dopoledních hodin napočítala policie i v Bonnu, někdejší metropoli Spolkové republiky.

Ve Francii platí varování před sněhem a náledím především na severu země v okolí Amiensu a Rouenu, ale i v hlavním městě a jeho okolí, informuje list Le Figaro.

Před hustým sněžením prakticky na celém území Spojeného království dnes varovali také britští meteorologové. Anglie, Skotsko, Wales i Severní Irsko během uplynulé noci zaznamenaly nejnižší teploty od začátku zimy. U skotského jezera Loch Glascarnoch spadla podle televize Sky News teplota až k minus 13,6 stupně Celsia.

Mrazivé počasí panuje také ve Skandinávii. Švédská meteorologická služba naměřila v noci na dnešek ve městě Nikkaluokta na severu země minus 39,5 stupně Celsia. To je nejnižší letos naměřená teplota ve Švédsku. Celkově byl ovšem podle švédských meteorologů letošní leden teplejší než průměrný. Nejnižší teplotu v regionu Laponsko, jehož je Nikkaluokta součástí, naměřili v roce 1966. Tehdy rtuť teploměru klesla k minus 52,6 stupně Celsia.

Na sněhovou nadílku se připravují také na severu Itálie. Odklízet sníh v ulicích budou muset podle listu La Repubblica i velká města jako je Turín, Milán, Boloňa a Janov.

Na permské univerzitě střílel osmnáctiletý mladík. Na místě je šest mrtvých

20.09.2021 15:05 Nejméně šest mrtvých si vyžádala dnešní střelba na Permské státní univerzitě, informují tiskové…

Česko začíná topit. Teplárny zahřejí byty milionů lidí

20.09.2021 11:35 Teplárny po celém Česku začínají topit, radiátory mohou v nejbližších dnech zapnout přes čtyři…

Soudní dvůr EU vyměřil Polsku pokutu půl milionu eur za každý den provozu…

20.09.2021 22:03 Soudní dvůr Evropské unie dnes vyměřil Polsku pokutu ve výši půl milionu eur (12,7 milionu korun)…

Maláčová chce minimální mzdu 18 tisíc, Babiš by rozhodnutí nechal na…

20.09.2021 22:04 Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by bylo nejlepší, aby o navýšení minimální mzdy rozhodla až…

Na Kanárské ostrovy dorazil premiér, sopka masivně chrlí lávu

20.09.2021 15:28 Na španělském ostrově La Palma, jednom z Kanárských ostrovů, evakuovali kvůli nedělní erupci sopky…

Chystáte se k moři? Pozor na extrémní počasí, žhavé teploty spalují Itálii…

13.08.2021 22:01 Aktualizováno Střední a západní Středomoří sužuje vlna veder, která by měla pokračovat do začátku příštího týdne.…

Související:

Právě se děje

reklama