Sněhová bouře Gabriel se přesunula do Německa, Británii sevřel mráz

Husté sněžení, které ve středu trápilo východ Francie, se dnes přesunulo nad západní Německo. V Porýní způsobil sníh problémy v silniční dopravě a na dvě hodiny byl zcela ochromen i provoz letišti Kolín nad Rýnem/Bonn, informovala dnes agentura DPA. Ve Francii sněží především na severu a v okolí Paříže. Varování před sněhovou nadílkou vydali také meteorologové pro Británii a sever Itálie.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Sníh a náledí zkomplikovalo ranní dopravu především v západoněmeckých spolkových zemích Porýní-Falc a Sársko. Obě sousedí se severovýchodní Francií, kterou bouře Gabriel doprovázená hustým sněžením i silným větrem potrápila ve středu. Jen v okolí Kaiserslauternu policie zaznamenala dnes ráno v souvislosti s počasím 11 dopravních nehod. "Máme tu několik nákladních vozů, které stojí (na silnici) napříč," uvedla mluvčí policie v Trevíru (Trier).

Zcela zablokován byl zhruba na dvě hodiny kvůli sněhu provoz na mezinárodním letišti mezi městy Kolín nad Rýnem a Bonn. Zrušeno muselo být devět letů, další spoje budou během dne nabírat zpoždění. Sněžení částečně ochromilo i milionové město Kolín nad Rýnem, v jehož ulicích se stalo i několik dopravních nehod. Na dálnici A4, která tvoří část městského okruhu, se kvůli jedné ze srážek vozů vytvořila několikakilometrová kolona. Zhruba tři desítky nehod během tří dopoledních hodin napočítala policie i v Bonnu, někdejší metropoli Spolkové republiky.

Ve Francii platí varování před sněhem a náledím především na severu země v okolí Amiensu a Rouenu, ale i v hlavním městě a jeho okolí, informuje list Le Figaro.

Před hustým sněžením prakticky na celém území Spojeného království dnes varovali také britští meteorologové. Anglie, Skotsko, Wales i Severní Irsko během uplynulé noci zaznamenaly nejnižší teploty od začátku zimy. U skotského jezera Loch Glascarnoch spadla podle televize Sky News teplota až k minus 13,6 stupně Celsia.

Mrazivé počasí panuje také ve Skandinávii. Švédská meteorologická služba naměřila v noci na dnešek ve městě Nikkaluokta na severu země minus 39,5 stupně Celsia. To je nejnižší letos naměřená teplota ve Švédsku. Celkově byl ovšem podle švédských meteorologů letošní leden teplejší než průměrný. Nejnižší teplotu v regionu Laponsko, jehož je Nikkaluokta součástí, naměřili v roce 1966. Tehdy rtuť teploměru klesla k minus 52,6 stupně Celsia.

Na sněhovou nadílku se připravují také na severu Itálie. Odklízet sníh v ulicích budou muset podle listu La Repubblica i velká města jako je Turín, Milán, Boloňa a Janov.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Portugalsko zápolí s lesními požáry. Bude se opakovat tragédie z roku 2017?

27.03.2019 07:32 S několika ohnisky požárů v severním Portugalsku bojují stovky hasičů. Jejich úsilí komplikoval…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama