Anglii a Wales trápí husté sněžení, letiště mají problémy

Stovky škol v jižní Anglii a ve Walesu dnes zůstaly uzavřené kvůli hustému sněžení a ledovce na silnicích. Problémy hlásí také britská letiště: londýnské Heathrow muselo zrušit z důvodu špatného počasí přes tři desítky spojů, letiště v Bristolu uzavřeli zcela, informoval zpravodajský web BBC.

Přidejte svůj názor

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Zavřené dnes zůstaly brány stovek škol ve Walesu a v několika jihoanglických hrabstvích. V Cornwallu na jihozápadě země muselo zhruba 100 lidí přenocovat v jednom z místních hostinců, když jejich auta kvůli sněhové vánici uvázla na silnici A30 severozápadně od Plymouthu.

Před problémy v dopolední dopravě varovali zástupci místní železnice, na letišti v jihoanglickém Bristolu zcela přerušili provoz do poledne místního času. Řidiče meteorologové varovali před "zrádnými jízdními podmínkami" na silnicích především na jihu Anglie.

Teploty v noci na dnešek na mnoha místech Británie klesly hluboko pod bod mrazu. Nejnižší teplotu, minus 15,4 stupně Celsia, naměřili ve skotském městečku Braemar západně od Aberdeenu. Níže než v noci na dnešek rtuť teploměru klesla v Británii naposledy v roce 2012.

Zasněžené ulice dnes po probuzení viděla i řada obyvatel Londýna. Zatímco na jihu Anglie by mělo ale přestat sněžit již v brzkém odpoledni, Skotsko a severovýchod Anglie čeká dál silné sněžení.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Blesková povodeň ve Švýcarsku zabíjela. Živel smetl otce s šestiletou…

13.08.2019 07:15 Lavina bahna z rozvodněného potoka ve švýcarském kantonu Wallis strhla automobil se dvěma lidmi.…

Strach z počasí: Lucembursko zasáhlo tornádo, 14 zraněných +VIDEO

10.08.2019 10:47 Aktualizováno Lucembursko v pátek večer zasáhlo tornádo, které způsobilo vážné škody. Podle sdělení úřadů se 14…

Vedra v Nizozemí byla vražedná, zemřelo o 400 lidí více než obvykle

09.08.2019 12:07 Během veder, která zasáhla Nizozemsko koncem července, zemřelo v této zemi o 400 lidí více než…

Počasí je stále extrémnější. Lidstvo bude muset změnit i stravovací návyky?

08.08.2019 12:58 V boji proti globálnímu oteplování už nestačí jen omezit emise oxidu uhličitého produkovaného v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama