Anglii a Wales trápí husté sněžení, letiště mají problémy

Stovky škol v jižní Anglii a ve Walesu dnes zůstaly uzavřené kvůli hustému sněžení a ledovce na silnicích. Problémy hlásí také britská letiště: londýnské Heathrow muselo zrušit z důvodu špatného počasí přes tři desítky spojů, letiště v Bristolu uzavřeli zcela, informoval zpravodajský web BBC.

Přidejte svůj názor

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Zavřené dnes zůstaly brány stovek škol ve Walesu a v několika jihoanglických hrabstvích. V Cornwallu na jihozápadě země muselo zhruba 100 lidí přenocovat v jednom z místních hostinců, když jejich auta kvůli sněhové vánici uvázla na silnici A30 severozápadně od Plymouthu.

Před problémy v dopolední dopravě varovali zástupci místní železnice, na letišti v jihoanglickém Bristolu zcela přerušili provoz do poledne místního času. Řidiče meteorologové varovali před "zrádnými jízdními podmínkami" na silnicích především na jihu Anglie.

Teploty v noci na dnešek na mnoha místech Británie klesly hluboko pod bod mrazu. Nejnižší teplotu, minus 15,4 stupně Celsia, naměřili ve skotském městečku Braemar západně od Aberdeenu. Níže než v noci na dnešek rtuť teploměru klesla v Británii naposledy v roce 2012.

Zasněžené ulice dnes po probuzení viděla i řada obyvatel Londýna. Zatímco na jihu Anglie by mělo ale přestat sněžit již v brzkém odpoledni, Skotsko a severovýchod Anglie čeká dál silné sněžení.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Portugalsko zápolí s lesními požáry. Bude se opakovat tragédie z roku 2017?

27.03.2019 07:32 S několika ohnisky požárů v severním Portugalsku bojují stovky hasičů. Jejich úsilí komplikoval…

Bouře řádila ve Finském zálivu, u Petrohradu vytvořila obří ledovou stěnu …

13.03.2019 07:27 Kvůli silné bouři, která o víkendu řádila ve Finském zálivu, vznikla na břehu nedaleko ruského…

Chladné léto a rychlý nástup podzimu: Meteorologové aktualizovali výhled…

11.03.2019 22:03 Aktualizováno Britští meteorologové, kteří na základě modelů a dat o počasí z předchozích let zveřejňují…

Bouře Eberhard zkomplikovala dopravu na Slovensku, řada lidí je bez…

11.03.2019 12:16 Silný vítr v noci na dnešek způsobil na Slovensku výpadky v dodávkách elektřiny tisícům odběratelů,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama