Záplavy na Krétě ničily mosty, škody hlásí i turistická letoviska

Bouře s intenzivními srážkami způsobila na řeckém ostrově Kréta záplavy, které poničily zejména západní pobřeží s oblíbenými turistickými letovisky jako jsou Chania či Platanias. Informovala o tom dnes agentura DPA. Krétu záplavy zpustošily tento měsíc už podruhé, minulý týden kvůli velké vodě zemřeli čtyři lidé.

Přidejte svůj názor

Povodně
doporučujeme

Řecký rozhlas dnes informoval, že úřady kvůli kritické situaci na západě Kréty vyhlásily v okolí města Chania stav nouze. Rozvodněné toky tam strhly nejméně čtyři důležité mosty a mnoho dalších poškodily. Krétská televize NEA přinesla dokonce záběry, jak vzedmutá řeka Keritis zničila více než sto let starý kamenný most u obce Alikianos, který platil za turistickou atrakci.

zdroj: YouTube

Kvůli nynějším povodním se zatím na Krétě pohřešuje jeden člověk. Jde o 61letého farmáře, který v pondělí autem odjel zkontrolovat svá stáda a už se nevrátil domů. Záchranáři po něm pátrají.

"Vypadá to tady jako by nás někdo vybombardoval," řekl řecké televizi starosta letoviska Platanias Janis Malandrakis. Podle odhadu úřadu civilní ochrany škody v regionu zřejmě přesáhnou 100 milionů eur (2,5 miliardy korun).

Celé Řecko tuto zimu opakovaně sužují bouřky s kroupami, silný vítr nebo prudké dešťové přeháňky. Tento víkend zaskočily obyvatele na severu země přívaly sněhu a prudké ochlazení, kvůli silnému větru byla v Egejském moři přerušena veškerá trajektová doprava.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střední Evropu zasáhne extrémně silný déšť. Jak na tom bude Česko?

19.05.2019 15:51 Aktualizováno Přes střední Evropu se jen velmi zvolna přesouvá k severovýchodu tlaková níže. Ta by měla přinést…

Letní předpověď počasí pro celou Evropu: Kdy a kam vyrazit k moři?

18.05.2019 12:55 Doba letních dovolených se blíží. Řada Čechů využívá možnosti navštívit oblíbená letoviska ještě…

Chystáte se k moři? Velká předpověď počasí v Evropě na červen a červenec

09.05.2019 11:16 Doba letních dovolených se blíží. Řada Čechů využívá možnosti navštívit oblíbená letoviska ještě…

Vichřice bičuje jižní pobřeží Francie, příboj na Korsice zabil turistku

05.05.2019 17:56 Na Korsice dnes zahynula německá turistka, když se procházela u moře na západě ostrova. Neštěstí se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama