Záplavy na Krétě ničily mosty, škody hlásí i turistická letoviska

Bouře s intenzivními srážkami způsobila na řeckém ostrově Kréta záplavy, které poničily zejména západní pobřeží s oblíbenými turistickými letovisky jako jsou Chania či Platanias. Informovala o tom dnes agentura DPA. Krétu záplavy zpustošily tento měsíc už podruhé, minulý týden kvůli velké vodě zemřeli čtyři lidé.

Přidejte svůj názor

Povodně
doporučujeme

Řecký rozhlas dnes informoval, že úřady kvůli kritické situaci na západě Kréty vyhlásily v okolí města Chania stav nouze. Rozvodněné toky tam strhly nejméně čtyři důležité mosty a mnoho dalších poškodily. Krétská televize NEA přinesla dokonce záběry, jak vzedmutá řeka Keritis zničila více než sto let starý kamenný most u obce Alikianos, který platil za turistickou atrakci.

zdroj: YouTube

Kvůli nynějším povodním se zatím na Krétě pohřešuje jeden člověk. Jde o 61letého farmáře, který v pondělí autem odjel zkontrolovat svá stáda a už se nevrátil domů. Záchranáři po něm pátrají.

"Vypadá to tady jako by nás někdo vybombardoval," řekl řecké televizi starosta letoviska Platanias Janis Malandrakis. Podle odhadu úřadu civilní ochrany škody v regionu zřejmě přesáhnou 100 milionů eur (2,5 miliardy korun).

Celé Řecko tuto zimu opakovaně sužují bouřky s kroupami, silný vítr nebo prudké dešťové přeháňky. Tento víkend zaskočily obyvatele na severu země přívaly sněhu a prudké ochlazení, kvůli silnému větru byla v Egejském moři přerušena veškerá trajektová doprava.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stoletá voda. Anglii a Wales dál sužují záplavy, mají první potvrzenou oběť

18.02.2020 14:46 Záplavy vyvolané bouří Dennis nadále ohrožují životy a majetek lidí na západě Británie. Stovky…

Británii devastují povodně, jde o život. Bouře Dennis zasáhla i Francii

17.02.2020 16:53 Aktualizováno Británie se druhý den potýká se záplavami a komplikacemi v dopravě po vydatných deštích, které v…

Jak lépe předpovědět bouře či změny klimatu? Británie si pořídí nový…

17.02.2020 10:53 Britská vláda investuje 1,2 miliardy liber (35,8 miliardy Kč) do nového superpočítače, který bude…

Bouře Dennis udeřila plnou silou. V Británii může napáchat větší škody než…

16.02.2020 19:19 Aktualizováno Bouře Dennis dnes s plnou silou udeřila na Britské ostrovy. Meteorologové odpoledne uvedli, že…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama