Záplavy na Krétě ničily mosty, škody hlásí i turistická letoviska

Bouře s intenzivními srážkami způsobila na řeckém ostrově Kréta záplavy, které poničily zejména západní pobřeží s oblíbenými turistickými letovisky jako jsou Chania či Platanias. Informovala o tom dnes agentura DPA. Krétu záplavy zpustošily tento měsíc už podruhé, minulý týden kvůli velké vodě zemřeli čtyři lidé.

Přidejte svůj názor

Povodně
doporučujeme

Řecký rozhlas dnes informoval, že úřady kvůli kritické situaci na západě Kréty vyhlásily v okolí města Chania stav nouze. Rozvodněné toky tam strhly nejméně čtyři důležité mosty a mnoho dalších poškodily. Krétská televize NEA přinesla dokonce záběry, jak vzedmutá řeka Keritis zničila více než sto let starý kamenný most u obce Alikianos, který platil za turistickou atrakci.

zdroj: YouTube

Kvůli nynějším povodním se zatím na Krétě pohřešuje jeden člověk. Jde o 61letého farmáře, který v pondělí autem odjel zkontrolovat svá stáda a už se nevrátil domů. Záchranáři po něm pátrají.

"Vypadá to tady jako by nás někdo vybombardoval," řekl řecké televizi starosta letoviska Platanias Janis Malandrakis. Podle odhadu úřadu civilní ochrany škody v regionu zřejmě přesáhnou 100 milionů eur (2,5 miliardy korun).

Celé Řecko tuto zimu opakovaně sužují bouřky s kroupami, silný vítr nebo prudké dešťové přeháňky. Tento víkend zaskočily obyvatele na severu země přívaly sněhu a prudké ochlazení, kvůli silnému větru byla v Egejském moři přerušena veškerá trajektová doprava.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hurikány, vlny veder, povodně. Meteorologové vydali děsivou prognózu…

03.12.2019 13:51 Aktualizováno Poslední desetiletí bude téměř s jistotou tím nejteplejším v historii měření. Uvedla to dnes…

Vražedné počasí: Průměrná teplota v Německu roste, umírají tisíce lidí

26.11.2019 10:52 Průměrná teplota na území Německa od předindustriální doby stoupla už o 1,5 stupně Celsia. V…

Počasí v Rakousku zabíjí. Přívaly sněhu, hrozí laviny, seniora pohřbilo…

18.11.2019 16:33 S přívaly sněhu, nebezpečím lavin i místními záplavami se dnes potýká jih a západ Rakouska. Sesuvy…

Rakousko pustoší extrémní počasí. Část země zasáhlo sněžení a mohutný dešť

18.11.2019 10:11 S přívaly sněhu, nebezpečím lavin i místními záplavami se dnes potýká jih a západ Rakouska. Několik…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama