Orkán Eberhard se prohnal přes Německo, děsivě si pohrál s letadlem +VIDEO

Silná větrná bouře Eberhard způsobila v neděli zejména v západní části Německa značné problémy v železniční i silniční dopravě. Orkánem vyvrácené stromy v kolejištích a přerušené dodávky proudu prakticky zcela zastavily vlaky v Severním Porýní-Vestfálsku. Dálkovou železniční dopravu se tam do dnešního rána sice podařilo ve velké míře obnovit, nicméně na regionálních tratích je provoz někde ještě omezen.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Vítr podle médií dosáhl v postižených oblastech rychlosti přes 117 kilometrů za hodinu a německé dráhy žádají cestující o trpělivost.

Podle televizní stanice WDR na dálnicích se dnes před osmou hodinou ráno v dopravní špičce vytvořily zácpy o celkové délce kolem 420 kilometrů. Dlouhá zdržení museli vydržet zejména řidiči na dálnicích A 40 v Porúří a A 52 ve směru na Düsseldorf.

zdroj: YouTube

Silný vítr postupně zasáhl i další oblasti Německa. Řádil v Dolním Sasku a Durynsku, ale problémy působil i v Bavorsku a Bádensku-Württembersku. Úřady přijaly tisíce žádostí o pomoc, především kvůli spadlým stromům a poškozeným střechám. V Durynsku kmeny na silnicích prakticky odřízly od okolního světa vesnici Mönchsberg, kam se přístup podařilo obnovit teprve dnes ráno.

Eberhard si v neděli vyžádal nejméně jeden lidský život, když v Bestwigu zahynul řidič, na jehož auto spadl větrem vyvrácený strom. Ve městě Chemnitzi (Saská Kamenice) utrpěl vážná zranění muž, jehož malý dodávkový vůz vítr převrátil.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nad Česko se dostal písek ze Sahary. Páteční déšť vám auto rozhodně neumyje

24.04.2019 11:19 Už o víkendu se do ovzduší nad Evropou dostaly částice písku z africké Sahary. Během dneška…

Portugalsko zápolí s lesními požáry. Bude se opakovat tragédie z roku 2017?

27.03.2019 07:32 S několika ohnisky požárů v severním Portugalsku bojují stovky hasičů. Jejich úsilí komplikoval…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama