Orkán Eberhard se prohnal přes Německo, děsivě si pohrál s letadlem +VIDEO

Silná větrná bouře Eberhard způsobila v neděli zejména v západní části Německa značné problémy v železniční i silniční dopravě. Orkánem vyvrácené stromy v kolejištích a přerušené dodávky proudu prakticky zcela zastavily vlaky v Severním Porýní-Vestfálsku. Dálkovou železniční dopravu se tam do dnešního rána sice podařilo ve velké míře obnovit, nicméně na regionálních tratích je provoz někde ještě omezen.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Vítr podle médií dosáhl v postižených oblastech rychlosti přes 117 kilometrů za hodinu a německé dráhy žádají cestující o trpělivost.

Podle televizní stanice WDR na dálnicích se dnes před osmou hodinou ráno v dopravní špičce vytvořily zácpy o celkové délce kolem 420 kilometrů. Dlouhá zdržení museli vydržet zejména řidiči na dálnicích A 40 v Porúří a A 52 ve směru na Düsseldorf.

zdroj: YouTube

Silný vítr postupně zasáhl i další oblasti Německa. Řádil v Dolním Sasku a Durynsku, ale problémy působil i v Bavorsku a Bádensku-Württembersku. Úřady přijaly tisíce žádostí o pomoc, především kvůli spadlým stromům a poškozeným střechám. V Durynsku kmeny na silnicích prakticky odřízly od okolního světa vesnici Mönchsberg, kam se přístup podařilo obnovit teprve dnes ráno.

Eberhard si v neděli vyžádal nejméně jeden lidský život, když v Bestwigu zahynul řidič, na jehož auto spadl větrem vyvrácený strom. Ve městě Chemnitzi (Saská Kamenice) utrpěl vážná zranění muž, jehož malý dodávkový vůz vítr převrátil.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouře na severu Německa trhaly střechy, kolaps železniční dopravy

18.09.2019 07:11 Kvůli bouřím na severu a severovýchodě Německa byla dnes večer omezena železniční doprava. Na…

Počasí si vybralo ve Španělsku krutou daň. Tři mrtví, povodňová vlna…

13.09.2019 13:13 Záplavy vyvolané přívalovými lijáky na jihu Španělska si vyžádaly tři oběti na životech. Desítky…

Počasí trápí Evropu: Oblíbenou destinaci Čechů zasáhly bouřky a tornádo

13.09.2019 06:56 Aktualizováno Na Baleáry dorazily intenzivní bouřky doprovázené přívalovými srážkami s úhrny až v řádech stovek…

Odborníci na počasí se děsí zimy. Bude jedna z nejkrutějších za poslední…

12.09.2019 22:42 Aktualizováno Odborníci na klima nedávno předpověděli, že se Anglie bude potýkat s extrémně silnými mrazy už tuto…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama