Bouře Eberhard zkomplikovala dopravu na Slovensku, řada lidí je bez elektřiny

Silný vítr v noci na dnešek způsobil na Slovensku výpadky v dodávkách elektřiny tisícům odběratelů, problémy zaznamenala i doprava na železnici. Hasiči pomáhali odstraňovat škody způsobené větrem hlavně na středním a severním Slovensku. Větrná bouře Eberhard zasáhla i další evropské země včetně Česka.

Přidejte svůj názor

Vysoké Tatry
doporučujeme

Jen na středním Slovensku zůstalo podle tamní distribuční společnosti SSD bez elektřiny více než 17.000 odběrných míst. Firma zaznamenala poruchy na vedení vysokého napětí i na trafostanicích. Popadané stromy způsobily výpadky v dodávkách elektrické energie i v dalších regionech Slovenska.

Počasí zkomplikovalo také provoz vlaků, například na hlavní trati od hranic s Českem ve směru do Bratislavy a také ve Vysokých Tatrách.

Vedení hasičského sboru informovalo, že od nedělního večera do dnešního rána kvůli počasí zasahovalo na různých místech země 310 hasičů. Nejčastěji pomáhali při odstraňování popadaných stromů ze střech, silnic a zaparkovaných vozidel. V několika případech odstraňovali stržené střechy.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo trápí silné deště a záplavy, problémy má i Švýcarsko

21.05.2019 16:45 Aktualizováno Lijáky způsobené tlakovou níží Axel vyvolaly v Německu další záplavy. Pod vodou se ocitly ulice v…

Střední Evropu zasáhne extrémně silný déšť. Jak na tom bude Česko?

19.05.2019 15:51 Aktualizováno Přes střední Evropu se jen velmi zvolna přesouvá k severovýchodu tlaková níže. Ta by měla přinést…

Letní předpověď počasí pro celou Evropu: Kdy a kam vyrazit k moři?

18.05.2019 12:55 Doba letních dovolených se blíží. Řada Čechů využívá možnosti navštívit oblíbená letoviska ještě…

Chystáte se k moři? Velká předpověď počasí v Evropě na červen a červenec

09.05.2019 11:16 Doba letních dovolených se blíží. Řada Čechů využívá možnosti navštívit oblíbená letoviska ještě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama