Bouřlivé počasí sužuje Německo: Zanechává spoušť, valí se to do Česka

Západ Německa trápí prudké bouřky, v porúrském Duisburgu vyvrácené stromy v noci na dnešek poničily několik automobilů. Na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem silná bouře dnes odpoledne ochromila provoz. Zrušeno bylo už přes sto letů včetně jednoho spoje do Prahy. Ve východní části spolkové republiky platí varování před horkem, informovala agentura DPA.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Bouřky, ilustrační fotografie
doporučujeme

Po velmi teplém víkendu se na západě Německa začaly v noci na dnešek tvořit místy silné bouřky. Německá meteorologická služba DWD dnes ráno varovala před bouřkami se silným deštěm, krupobitím a ojediněle i vichřicemi. Meteorologický server Kachelmannwetter.de informoval dopoledne o četných blescích především v Porýní, Porúří a jižně od Brém.

Postupně se bouře začaly přesouvat nad široký pás od Stuttgartu na jihozápadě přes středoněmecké Hesensko po Rostock u Baltského moře na severovýchodě.

Silná bouře dnes odpoledne zcela ochromila provoz na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem. Zhruba hodinu po začátku bouřky muselo letiště zrušit již přes sto letů. Podle informací na webu letiště mezi nimi byl i jeden spoj do Prahy, který měl odletět v 16:20. Letadlo na cestě z Prahy, které mělo přistát v 15:20 muselo být přesměrováno do Stuttgartu. Kdy bude provoz na největším německém letišti obnoven, zatím není jasné. Podle agentury DPA se nyní vůbec neodbavuje.

Zásahové jednotky v noci na dnešek vyjely pětkrát k vyvráceným stromům. Poničeno bylo několik automobilů, ale zranění lidí zatím hlášena nejsou. Silné bouře se přehnaly také přes Düsseldorf, Mönchengladbach, Essen a Münster.

Na řadě míst severozápadního Německa způsobily rozmary počasí problémy v dopravě. Zrušena byla řada vlakových spojů a na dálnicích se v ranní špičce tvořily kolony.

V Bádensku-Württembersku na jihozápadě Německa očekávají dnes meteorologové srážky v objemu od 30 do 40 litrů na metr čtvereční a místy i kroupy.

Východ Německa potrápí také vedra. Až 35 stupňů Celsia očekává DWD v částech Braniborska.

Neděle byla v Německu s teplotami sahajícími až téměř k 33 stupňům dosud nejteplejším dnem roku.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie vyhlásí stav přírodní katastrofy, bouře zanechaly totální zkázu …

16.06.2019 19:14 Aktualizováno Po prudkých deštích a krupobití, které zničilo úrodu, na jihovýchodě Francie, vláda vyhlásí stav…

Bouře pustošily Francii: Mrtvý turista, kroupy jak ping-pongové míčky,…

16.06.2019 07:37 Aktualizováno Jednapadesátiletý turista z Německa přišel o život za prudké bouřky v Horním Savojsku ve Francii,…

Počasí projde revoluční obměnou. Vědci varují před bouřkami, jaké jsme…

14.06.2019 00:04 Aktualizováno Klimatické změny by mohly narušit chod počasí tak, jak ho známe dnes. Po stovky let byli totiž lidé…

VIDEO: Bleskové povodně spláchly tři městečka v Alpách, lidé evakuováni

12.06.2019 17:13 Tři městečka v italských Alpách u Comského jezera musela být evakuována, protože po nočních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama