VIDEO: Tornádo udeřilo v Německu, zanechalo spoušť. U Berlína stále hoří lesy

Pravděpodobně tornádo napáchalo v noci na dnešek značné škody v západoněmeckém městě Bocholt. Poničilo devět domů a vyvrátilo zhruba stovku stromů, informovala agentura DPA s odvoláním na mluvčího města. Východ Německa mezitím nadále trápí vedra a požáry. U braniborského Jüterbogu nedaleko Berlína stále hoří přibližně 500 hektarů lesního porostu.

Přidejte svůj názor

Tornádo
doporučujeme

Údajné tornádo v Bocholtu ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko mimo jiné zcela strhlo střechu jednoho domu a vyneslo do vzduchu automobil, s nímž si podle DPA vítr hrál jako s hračkou. Jeden člověk byl lehce zraněn.

Ve městě bylo během noci několik hodin nasazeno přibližně 90 hasičů. Ráno pokračovali v odklízení následků smršti. Město zřídilo krizový štáb a pojišťovací experti zjišťují výši škod.

zdroj: YouTube

"Mohlo to být tornádo," řekl zdroj z německé meteorologické služby DWD. Za celý loňský rok bylo v Německu podle DPA zaznamenáno 17 tornád.

Na východě Německa dnes nadále platí velmi vysoké riziko vzniku lesních požárů. Ve 13 ze 14 braniborských okresů platí nejvyšší, pátý stupeň nebezpečí. Počasí má podle DWD zůstat horké a suché. Dnes by teploty mohly dosáhnout až 36 stupňů a až ve čtvrtek odpoledne lze očekávat dešťové přeháňky a bouřky.

Požár v oblasti někdejšího vojenského cvičiště u Jüterbogu se hasičům v noci na dnešek podařilo utlumit, ale stále hoří na ploše 500 hektarů.

Na bývalém vojenském cvičišti leží munice. Hasiči proto mohou s plameny bojovat jen ze speciálně vytvořených tras, které musejí být neustále zavlažovány. Požáru čelí i s pomocí vrtulníku.

Přibližně 60 hektarů lesa dnes nadále hoří také poblíž Hennickendorfu, další braniborské obce nedaleko Berlína. "Tady je aktuálně všechno pod kontrolou," hlásil dnes mluvčí hasičů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie vyhlásí stav přírodní katastrofy, bouře zanechaly totální zkázu …

16.06.2019 19:14 Aktualizováno Po prudkých deštích a krupobití, které zničilo úrodu, na jihovýchodě Francie, vláda vyhlásí stav…

Bouře pustošily Francii: Mrtvý turista, kroupy jak ping-pongové míčky,…

16.06.2019 07:37 Aktualizováno Jednapadesátiletý turista z Německa přišel o život za prudké bouřky v Horním Savojsku ve Francii,…

Počasí projde revoluční obměnou. Vědci varují před bouřkami, jaké jsme…

14.06.2019 00:04 Aktualizováno Klimatické změny by mohly narušit chod počasí tak, jak ho známe dnes. Po stovky let byli totiž lidé…

VIDEO: Bleskové povodně spláchly tři městečka v Alpách, lidé evakuováni

12.06.2019 17:13 Tři městečka v italských Alpách u Comského jezera musela být evakuována, protože po nočních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama