Počasí devastuje Evropu: Část Anglie pod vodou, Německo čeká krupobití +VIDEO

Na jihovýchodě Anglie způsobily intenzivní srážky lokální záplavy, které vedly k řadě dopravních komplikací. Informoval o tom server BBC. Popadané stromy zablokovaly místní komunikace, několik hodin byla zcela uzavřená dálnice M25 u Londýna a přerušeno je i železniční spojení v okolí metropole, uvedl vlakový dopravce Southern. Německo dnes večer podle meteorologů musí počítat s další vlnou silných bouřek a krupobití.

Přidejte svůj názor

Povodně, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle meteorologů dnes velice intenzivní srážky povodňovou situaci v Británii dále zhorší. V regionech zejména na severovýchodě Anglie by dnes mělo napršet přes 60 milimetrů srážek, v platnosti je 31 varování před povodněmi. Vylití z břehů bezprostředně hrozí u toků Emm Brook, River Wandle a Ravensbourne v okolí Londýna

Železniční dopravci Southeastern, Southern a Thameslink varují před dlouhými zpožděními a rušením spojů, protože některé úseky kolejí se ocitly pod vodou.

zdroj: YouTube

V Německu podle meteorologů hrozí zejména večer silné bouřky s nárazovým větrem a krupobitím. Varování platí zejména pro východní a jihovýchodní část země, včetně oblasti Krušných hor, přičemž bouřky by se měly v průběhu noci posouvat směrem na severozápad.

Silné bouřky s kroupami o velikosti tenisových míčků zasáhly Německo i v pondělí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko zasáhlo sucho, v dubnu někde skoro vůbec nepršelo

13.05.2020 12:37 Slovensko letos podle tamních meteorologů zasáhlo sucho a v některých oblastech v dubnu téměř vůbec…

Související:

Právě se děje

Další zprávy