Vedra v Nizozemí byla vražedná, zemřelo o 400 lidí více než obvykle

Během veder, která zasáhla Nizozemsko koncem července, zemřelo v této zemi o 400 lidí více než obvykle umírá za jeden týden v létě. Dnes o tom podle agentury Reuters informoval nizozemský statistický úřad CBS.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Rotterdam je s 610 000 obyvateli druhé největší nizozemské město. Jedná se také o největší evropský přístav, město moderní architektury a zároveň město velkého historického významu.
doporučujeme

CBS uvedl, že v týdnu od 22. července v sedmnáctimilionovém Nizozemsku zemřelo celkem 2964 lidí, což je o přibližně 15 procent více než je v letním období obvyklé.

Většina z těchto úmrtí připadala na východ země, kde se teploty vyšplhaly nejvýše a horko lidi sužovalo déle než ve zbytku země. Nizozemští meteorologové vůbec poprvé naměřili teplotu přesahující 40 stupňů Celsia.

Počet obětí, které si vyžádaly extrémně vysoké teploty v druhé polovině července, byl srovnatelný s rokem 2006, kdy Nizozemsko zasáhly dvě vlny veder. Podle vědců byly tehdy jedny z nejdelších, jaké tato země zažila.

V červenci znepříjemňovaly život obyvatelům Evropy dvě vlny horka a odborníci varují, že takových jevů bude v budoucnu kvůli oteplování planety přibývat.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Blesková povodeň ve Švýcarsku zabíjela. Živel smetl otce s šestiletou…

13.08.2019 07:15 Lavina bahna z rozvodněného potoka ve švýcarském kantonu Wallis strhla automobil se dvěma lidmi.…

Strach z počasí: Lucembursko zasáhlo tornádo, 14 zraněných +VIDEO

10.08.2019 10:47 Aktualizováno Lucembursko v pátek večer zasáhlo tornádo, které způsobilo vážné škody. Podle sdělení úřadů se 14…

Počasí je stále extrémnější. Lidstvo bude muset změnit i stravovací návyky?

08.08.2019 12:58 V boji proti globálnímu oteplování už nestačí jen omezit emise oxidu uhličitého produkovaného v…

Evropu zasáhnou extrémní bouřky, hrozí povodně. A co Česko?

07.08.2019 21:59 Aktualizováno Silné přívalové deště nezasáhnou jen Českou republiku, ale i jiné evropské státy. Obzvláště v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama