Bouře Bella pustoší Francii a Británii: Záplavy, problémy v dopravě, lidé bez elektřiny

Silný vichr o rychlosti až 170 kilometrů za hodinu a prudké deště dnes přerušily dopravu i dodávky elektřiny na jihu Británie a severu Francie. Bez proudu se ocitly desítky tisíc domácností v obou zemích, tamní obyvatele potrápily i záplavy, píší zahraniční média.

Povodně v Anglii dál ohrožují obyvatele, někde mohou i sílit

Vítr zasáhl francouzské pobřeží Atlantiku a obě strany Lamanšského průlivu v sobotu a dnes v noci a během dopoledne zesílil, informoval deník Le Parisien. Podle francouzských meteorologických úřadů bouře Bella zasáhne i francouzské vnitrozemí, v pěti centrálních regionech platí silná výstraha před sněžením a ledovkou.

Nejsilněji vítr zasáhl jihoanglický ostrov Isle of Wight, kde naměřili poryvy o rychlosti až 170 kilometrů v hodině, tedy na stejné úrovni, jako hurikán druhého stupně. Záplavy na jihu Anglie komplikovaly dopravu; hlavní železniční trať do Londýna zablokoval spadlý strom a kvůli vodě v kolejišti byly zrušeny nebo zpožděny vlaky i na dalších tratích.

zdroj: YouTube

O něco méně větrné počasí registroval sever Walesu, kde poryvy větru dosahovaly až 129 kilometrů za hodinu, píše agentura AP. Energetická společnost Western Power Distribution uvedla, že o elektřinu dočasně přišlo na 21.000 domácností, okolo 1700 bylo dnes odpoledne stále bez proudu.

Výpadky elektřiny postihly i Francii. Tamní distribuční společnost Enedis na twitteru uvedla, že přerušení dodávky elektřiny postihlo okolo 6000 domácností v Normandii a na 4000 v Bretani.

Související:

Právě se děje