Finsko prožívá nejteplejší červen v zaznamenané historii, bude přes 30 stupňů

Zatímco střední Evropa má za sebou spíše deštivý měsíc, severské Finsko míří k nejteplejšímu červnu v zaznamenané historii. Dosavadní rekord drží červen roku 1961, ale podle meteorologů bude ten letošní ještě teplejší, uvedla dnes finská televize YLE.

Léto
doporučujeme

"Do středy dosáhne teplota 30 stupňů Celsia, o víkendu pak bude 31 či 32 stupňů." uvedla meteoroložka Kerttu Kotakorpiová.

Na jihu, východě a západě Finska je průměrná teplota o šest stupňů Celsia vyšší než v běžné červnové dny a na severu, kde oproti jiným částem země bývá chladněji, je o čtyři stupně tepleji vůči normálu.

Od počátku června prožilo Finsko 13 takzvaných letních dnů, kdy maximální teplota dosáhne hranice 25 stupňů. Meteorologové předpovídají, že do konce měsíce Finy ještě dalších sedm takto teplých dní čeká. Očekávány jsou v tomto týdnu i tropické noci, kdy teplota od 21:00 do 09:00 neklesne pod 20 stupňů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněžení a vítr zkomplikovaly dopravu na Slovensku

11.02.2021 11:58 Sněžení, silný vítr a ledovka zkomplikovaly dnes na Slovensku provoz na silnicích, vlakovou dopravu…

Německo se potýká se silným sněžením, narušilo dopravu

07.02.2021 19:01 Aktualizováno Německo se dnes potýká se silným sněžením, které zasáhlo zejména střed země a vedlo k rozsáhlým…

Němečtí meteorologové také varují před extrémy, sníh může zablokovat cesty

06.02.2021 15:25 Německá meteorologická služba (DWD) dnes varovala před extrémním sněžením a sněhovými závějemi v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama