Jaké počasí zasáhne Evropu v zimě? Bouře, déšť i kruté mrazy

Zatímco sněhu si zřejmě příliš neužijeme, na déšť by letošní zima měla být bohatá. Vyplývá to z předpovědi počasí serveru AccuWeather s tím, že by nadcházející měsíce měly zmírnit problémy se suchem.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Beskydy
doporučujeme

Letošní zima by měla být na srážky bohatá napříč celou Evropou. Objevovat by se měly jak srážky dešťové, tak i sněhové, ty ale převážně ve vyšších polohách.

Právě větší množství srážek by mělo doplnit hladiny podzemních voda zvýšit hladiny řek. Česko a další evropské státy by tak měly být alespoň částečně zachráněny před dlouhodobým suchem.

Podle meteorologů ale příští měsíce přinesou i jistá rizika. Hrozí silné bouře, které zasáhnou především server Evropy. Ty by měly panovat až do začátku příštího roku, kdy se situace uklidní.

Díky dešti také hrozí masivnější i růst vegetace. To může v některých oblastech Evropy, například na jihovýchodě, způsobit v létě masivní požáry.

Milovníci sněhu si ale přijdou na své. Meteorologové tvrdí, že oblíbená horská střediska budou zasypána sněhem, a například v Alpách si lyžování návštěvníci užijí dosyta.

Východní Evropa se bude podle serveru potýkat se silnými mrazy. Ty ale nedorazí hned zkraje zimy, spíše se mohou objevit až v příštím roce. 

Celkově by letošní zima podle meteorologů měla být mírnější a měli bychom se dočkat i příjemných teplot. Její následky ale některé části evropské mohou trápit ještě v létě.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakousko pustoší extrémní počasí. Část země zasáhlo sněžení a mohutný dešť

18.11.2019 10:11 S přívaly sněhu, nebezpečím lavin i místními záplavami se dnes potýká jih a západ Rakouska. Několik…

Benátky devastuje další povodňová vlna, záplavy hlásí celá Itálie

17.11.2019 16:33 Benátky dnes postihla další záplavová vlna, třetí během jediného týdne. V souvislosti s…

Nápor sněhu ochromil jihovýchod Francie. Jeden muž tragicky zahynul

15.11.2019 13:50 Aktualizováno Statisíce domácností na jihovýchodě Francie se dnes ráno ocitly bez dodávek elektřiny poté, co…

Rakousko bojuje s přívaly sněhu. Hrozí pád lavin, řada lidí stále bez…

14.11.2019 10:53 Po hustém sněžení, které v noci na středu postihlo část Rakouska, zůstává v alpské republice stále…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama