Počasí zabíjelo. Na severu Itálie zůstala spoušť, přívalová povodeň smetla taxík

Po silných deštích a následných bleskových záplavách na severozápadě Itálie zemřeli nejméně dva lidé, další dvě osoby se pohřešují. Informovala o tom dnes agentura ANSA. Průtrže mračen zasáhly v noci na dnešek zejména regiony Piemont a Ligurie, obrovské množství srážek silně narušilo silniční i železniční dopravu.

Ilustrační foto
doporučujeme

Záplavy nejvíce zasáhly provincii Alessandria, kde dnes po rozhodnutí místní samosprávy zůstaly zavřené všechny školy. Nejméně 130 lidí se muselo evakuovat, více než 1000 lidí pak zůstalo bez dodávek elektřiny.

zdroj: YouTube

Právě tato provincie nahlásila i jednu z obětí - v obci Capriata zemřel řidič taxislužby, jehož vůz smetl proud vody. V Mornese se dva lidé pohřešují. Dalším mrtvým je 81letý muž z městečka Strambino, který zemřel při dopravní nehodě způsobené silným deštěm.

Kvůli dešti v noci nejezdily vlaky na páteřní železniční trati mezi Janovem a Milánem a mezi Janovem a Turínem. Ráno bylo spojení obnoveno, vlaky ale musejí jezdit sníženou rychlostí. Některé dálkové spoje byly zrušeny bez náhrady.

V městečku Campo Ligure poblíž Janova se při sesuvu půdy zřítil místní kostel, nebezpečně stoupají i hladiny jezer Lago Maggiore a Orta, uvedla italská média.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama