Rakousko bojuje s přívaly sněhu. Hrozí pád lavin, řada lidí stále bez elektřiny

Po hustém sněžení, které v noci na středu postihlo část Rakouska, zůstává v alpské republice stále několik stovek domácností bez elektřiny. Uzavřeno je dnes také několik škol a kvůli lavinovému nebezpečí i některé silnice.

Přidejte svůj názor 1 komentář

hory
doporučujeme

Nejproblematičtější situace je ve východotyrolském údolí Defereggen, kde je bez proudu 1800 domácností. Energetici nicméně předpokládají, že se během dne dodávky podaří obnovit. V údolí je ale komplikovaná situace na silnicích, které jsou uzavřeny kvůli riziku pádu lavin. Na kritická místa se proto technici vydají v helikoptérách.

Vrtulníky chtějí energetici použít i k odstranění sněhu z větví nad některými částmi vedení, aby předešli jejich zlomení a pádu na dráty. Očištění stromů vírem z rotorů helikoptér je podle údržbářů nutné, neboť na pátek a sobotu předpovídají meteorologové další sněžení.

Ze středečních rozmarů počasí se ještě dnes vzpamatovávají také Korutany, kde v okrese Spittal nad Drávou zůstaly uzavřené tři školy. Ostatní vzdělávací ústavy, které ve středu musely vyhlásit kvůli sněhové kalamitě nucené prázdniny, výuku obnovily. Z vyučování jsou ale dál omluveny děti z regionů, pro které by cesta do školy byla nebezpečná.

Na pomezí Tyrolska a Korutan v okolí Iselsbergu zůstává uzavřen silniční tah B107, který je znám jako Großglocknerská vysokohorská silnice. Podle APA je možné očekávat její zprovoznění odpoledne.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hurikány, vlny veder, povodně. Meteorologové vydali děsivou prognózu…

03.12.2019 13:51 Aktualizováno Poslední desetiletí bude téměř s jistotou tím nejteplejším v historii měření. Uvedla to dnes…

Vražedné počasí: Průměrná teplota v Německu roste, umírají tisíce lidí

26.11.2019 10:52 Průměrná teplota na území Německa od předindustriální doby stoupla už o 1,5 stupně Celsia. V…

Počasí v Rakousku zabíjí. Přívaly sněhu, hrozí laviny, seniora pohřbilo…

18.11.2019 16:33 S přívaly sněhu, nebezpečím lavin i místními záplavami se dnes potýká jih a západ Rakouska. Sesuvy…

Rakousko pustoší extrémní počasí. Část země zasáhlo sněžení a mohutný dešť

18.11.2019 10:11 S přívaly sněhu, nebezpečím lavin i místními záplavami se dnes potýká jih a západ Rakouska. Několik…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama