Sněhová kalamita zasáhla Rakousko, bez proudu jsou tisíce domácností

Rakousko v noci na dnešek zasáhlo husté sněžení. Pod náporem těžkého sněhu se lámaly větve stromů, které poté přerušily vedení elektrické energie. Bez proudu se tak dnes ocitly tisíce domácností, uzavřeno muselo být několik desítek škol, napsala agentura APA.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Východní Tyrolsko ohlásilo 2500 domácností bez dodávek elektrické energie. Opravy navíc zkomplikovalo lavinové nebezpečí, kvůli kterému jsou některé silnice uzavřeny. Energetici proto plánují, že v rizikových regionech dopraví opraváře k postiženým místům vrtulníky. V poledne SEČ bylo hlášeno 93 nefunkčních trafostanic v 16 obcích.

Ve východotyrolském okrese Lienz zůstalo uzavřeno 17 škol. Úřady rovněž varovaly obyvatele, aby nechodili do lesů, neboť kvůli těžkému sněhu hrozí, že se pod náporem váhy zlomí větve.

Těžký a mokrý sníh, který lámal větve, přerušil elektrické vedení také ve Štýrsku, kde je rovněž bez proudu na 2500 domácností. Energetici se obávají, že další sněžení povede k větším výpadkům.

V Korutanech bylo dopoledne bez proudu 4000 domácností a uzavřeno zůstalo jedenáct škol. Silničáři museli uzavřít několik silnic kvůli lavinovému nebezpečí, na dalších pak platí povinné sněhové řetězy. V Salcbursku přišlo o elektřinu asi 800 odběrných míst.

Ze sněžení mají vedle školáků, kteří mají nucené volno, radost také provozovatelé lyžařských areálů, kteří již otevírají první sjezdovky a také běžkařské okruhy, mimo jiné v oblasti Turracherhöhe nebo okolí Schladmingu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hurikány, vlny veder, povodně. Meteorologové vydali děsivou prognózu…

03.12.2019 13:51 Aktualizováno Poslední desetiletí bude téměř s jistotou tím nejteplejším v historii měření. Uvedla to dnes…

Vražedné počasí: Průměrná teplota v Německu roste, umírají tisíce lidí

26.11.2019 10:52 Průměrná teplota na území Německa od předindustriální doby stoupla už o 1,5 stupně Celsia. V…

Počasí v Rakousku zabíjí. Přívaly sněhu, hrozí laviny, seniora pohřbilo…

18.11.2019 16:33 S přívaly sněhu, nebezpečím lavin i místními záplavami se dnes potýká jih a západ Rakouska. Sesuvy…

Rakousko pustoší extrémní počasí. Část země zasáhlo sněžení a mohutný dešť

18.11.2019 10:11 S přívaly sněhu, nebezpečím lavin i místními záplavami se dnes potýká jih a západ Rakouska. Několik…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama