Vichřice pustoší Slovensko už druhým dnem. Nejde elektřina, skiareály omezují provoz

Už druhý den přetrvávající silný vítr na Slovensku opět způsobil výpadky dodávek elektřiny v některých regionech a také omezil provoz největších lyžařských středisek. Na středním Slovensku bylo ráno bez proudu podle distribuční společnosti Stredoslovenská distribučná (SSD) přes 20.000 odběrných míst a situace se přes noc zhoršila.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vysoké Tatry
doporučujeme

Výpadky v dodávkách způsobil podle médií vítr a také těžký mokrý sníh. Technici sice vyrazili do terénu, podle SSD ale odstraňování některých poruch může kvůli větru a rozmočenému terénu trvat delší dobu.

Nejvyšší stupeň výstrahy před silným větrem vydali slovenští meteorologové pro horské oblasti na středním a v části východního Slovenska. Varování platí do půlnoci také pro Vysoké a Nízké Tatry. Nižší stupně výstrahy byly vyhlášeny na většině ostatního území země.

Provozovatel lyžařských středisek Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso ve Vysokých Tatrách kvůli silnému větru zastavil všechny lanovky. Výpadek v dodávkách elektřiny a silný vítr také omezily provoz největšího slovenského skiareálu Jasná pod horou Chopok v Nízkých Tatrách. Silnici do jižní části střediska zablokovaly popadané stromy.

Na Chopku v úterý slovenští meteorologové naměřili rychlost větru v nárazech až 164 kilometrů v hodině, dosáhl tak síly orkánu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stoletá voda. Anglii a Wales dál sužují záplavy, mají první potvrzenou oběť

18.02.2020 14:46 Záplavy vyvolané bouří Dennis nadále ohrožují životy a majetek lidí na západě Británie. Stovky…

Británii devastují povodně, jde o život. Bouře Dennis zasáhla i Francii

17.02.2020 16:53 Aktualizováno Británie se druhý den potýká se záplavami a komplikacemi v dopravě po vydatných deštích, které v…

Jak lépe předpovědět bouře či změny klimatu? Británie si pořídí nový…

17.02.2020 10:53 Britská vláda investuje 1,2 miliardy liber (35,8 miliardy Kč) do nového superpočítače, který bude…

Bouře Dennis udeřila plnou silou. V Británii může napáchat větší škody než…

16.02.2020 19:19 Aktualizováno Bouře Dennis dnes s plnou silou udeřila na Britské ostrovy. Meteorologové odpoledne uvedli, že…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama