Vichřice pustoší Slovensko už druhým dnem. Nejde elektřina, skiareály omezují provoz

Už druhý den přetrvávající silný vítr na Slovensku opět způsobil výpadky dodávek elektřiny v některých regionech a také omezil provoz největších lyžařských středisek. Na středním Slovensku bylo ráno bez proudu podle distribuční společnosti Stredoslovenská distribučná (SSD) přes 20.000 odběrných míst a situace se přes noc zhoršila.

Vysoké Tatry
doporučujeme

Výpadky v dodávkách způsobil podle médií vítr a také těžký mokrý sníh. Technici sice vyrazili do terénu, podle SSD ale odstraňování některých poruch může kvůli větru a rozmočenému terénu trvat delší dobu.

Nejvyšší stupeň výstrahy před silným větrem vydali slovenští meteorologové pro horské oblasti na středním a v části východního Slovenska. Varování platí do půlnoci také pro Vysoké a Nízké Tatry. Nižší stupně výstrahy byly vyhlášeny na většině ostatního území země.

Provozovatel lyžařských středisek Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso ve Vysokých Tatrách kvůli silnému větru zastavil všechny lanovky. Výpadek v dodávkách elektřiny a silný vítr také omezily provoz největšího slovenského skiareálu Jasná pod horou Chopok v Nízkých Tatrách. Silnici do jižní části střediska zablokovaly popadané stromy.

Na Chopku v úterý slovenští meteorologové naměřili rychlost větru v nárazech až 164 kilometrů v hodině, dosáhl tak síly orkánu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakousko a Bavorsko se potýkají se záplavami, doprava omezena

04.08.2020 13:18 Prudké lijáky způsobily v jižním Bavorsku a na takřka celém území Rakouska lokální záplavy i…

Jih Evropy zasáhla vedra. Bylo až 44 stupňů

01.08.2020 17:07 Jih Evropy dnes trápí vedra, ale i když v částech Španělska se teploty vyšplhaly až ke 44 stupňům…

Na jihu Francie vypukl lesní požár. Poničil několik domů, lidé se…

31.07.2020 13:33 Aktualizováno Přibližně 165 hektarů borového lesa shořelo v noci na dnešek u města Anglet na jihozápadě Francie.…

Portugalsko sužují vysoké teploty, rozsáhlý požár vypukl v Řecku

28.07.2020 10:42 Portugalsko vydalo pro celou zemi varování kvůli vysokému riziku lesních požárů v souvislosti s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama