Tajfun Hagupit nadále pustoší Filipíny. Na místě jsou mrtví

Manila - Mohutný tajfun Hagupit pustoší východní pobřeží Filipín. Dnes při postupu nad vnitrozemí poněkud zeslábl, ale i tak neztratil nic na své hrozivosti. Vyžádal si už nejméně tři mrtvé.

Tajfun

Bouře způsobila výpadky dodávek elektrické energie v rozsáhlých oblastech, když zporážela stožáry s vedením a stromy. Úřady potvrdily, že v důsledku tajfunu zemřeli nejméně tři lidé, včetně jednoho obyvatele města Dolores, kterého zabila padající kokosová palma.

Podle agentury AP provázejí nyní vichřici větry o rychlosti 140 kilometrů v hodině, což je o dost méně než, když oko uragánu doputovalo k pobřeží. Tajfun již udeřil také na město Tacloban, kde si loni rovněž mohutný tajfun Haiyan vyžádal tisíce obětí na životech.

Ani odtamtud nejsou ale nyní kromě vydatného deště hlášeni žádní mrtví. Místní pracovníci Červeného kříže ovšem varovali, že je na bilancování ještě příliš brzy.

V nouzovém útočišti na ostrově Samar se uprostřed řádění tajfunu narodila holčička, řekl jeden z dobrovolných členů ochrany před katastrofami stanici ABC-CBN. Novorozeně dostalo jméno Ruby - tak místní říkají tajfunu Hagupit.

Šest letišť v centrální oblasti Filipín bylo preventivně uzavřeno, stovky letů byly zrušeny, stejně jako provoz trajektů. Opatření postihlo tisíce cestujících.

Související:

Právě se děje