Vesmírná stanice natočila tři obří hurikány, udeří na Floridě a Havaji +VIDEO

Oběžná dráha - O neobyčejnou podívanou se postarala mezinárodní vesmírná stanice, která zveřejnila video ze vzdálenosti 413 km nad Zemí. Na něm můžeme poprvé z blízkosti vidět, jak se hurikány prohání nad Pacifickem a Atlantickým oceánem.

Přidejte svůj názor

Hurikán
doporučujeme

Záběry ze stanice ukazují hurikány s názvem Lestera a Madeleine nad Tichým oceánem a hurikán Gaston nad Atlantikem. Snímky, které byly natočeny z výšky 413 km nad Zemí, zobrazují všechny tři bouře ve velkolepém detailu.

Kamery na vesmírné stanici byly schopné zachytit všechny tyto bouře v jeden den díky neuvěřitelné rychlosti, kterou se základna pohybuje. Velmi vzácný je záběr, na kterém můžeme vidět do oka hurikánu Lester.

Americké úřady vydaly varování před tropickou bouří pro část pobřeží Floridy u Mexického zálivu. Podle meteorologů k oblasti postupuje tropická tlaková níže, která během dneška pravděpodobně zesílí v bouři. V okamžiku, kdy živel udeří na pevninu, by mohl dosáhnout i síly hurikánu. Jiný hurikán pravděpodobně dnes pozdě večer zasáhne Havajské ostrovy, uvedlo Národní středisko pro hurikány (NHC) v Miami.

Tropická níže se dnes ve 14:00 SELČ nacházela zhruba 680 kilometrů jihozápadně od Tampy a postupovala rychlostí čtyř kilometrů v hodině k severu. Její pohyb by měl postupně zrychlit a pobřeží by měla zasáhnout v noci ze čtvrtka na pátek. NHC předpokládá, že jako bouře přejde přes pevninu severní Floridy a v dalších dnech bude pokračovat podél pobřeží Spojených států k severovýchodu.

Varování pro Floridu se týká pobřežní oblasti severně od města Tampa. Vichr, který tropickou níži provází, zatím dosahuje asi 55 kilometrů v hodině. NHC ale předpokládá postupné sílení větru.

NHC vydalo také varování před hurikánem Madeline, který se blíží k Havaji. Dnes večer místního času (ve středu časně ráno SELČ) by měl zasáhnout jižní okraj největšího z havajských ostrovů. Hurikán s sebou přinese vichr o rychlosti 150 kilometrů v hodině a až 25 centimetrů srážek. Hladina moře se s příchodem hurikánu může zvednout až o metr.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aljaška taje. Letošní červenec nejteplejším v historii

17.08.2019 20:31 Letošní červenec se stal doposud vůbec nejteplejším měsícem Aljašky. Průměrná teplota tam dosáhla…

Sydney čeká katastrofa? Brzy muže být bez vody, sucho neúprosně postupuje

16.08.2019 10:50 Úřady v australském státě Nový Jižní Wales varují, že nebývalým tempem ubývá množství vody v tocích…

Japonsko devastuje bouře Krosa, její "oko" je nezvykle velké. Jeden mrtvý,…

15.08.2019 18:02 Aktualizováno Japonsko dnes zasáhla tropická bouře Krosa, která si vyžádala nejméně jednu oběť a zranila 34 lidí.…

Tajfun Krosa se řítí na Japonsko. Zastaví šinkanzeny, jsou rušeny lety

14.08.2019 09:08 Japonsko se připravuje na příchod tajfunu Krosa, který by měl podle meteorologů na západní pobřeží…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama