Vesmírná stanice natočila tři obří hurikány, udeří na Floridě a Havaji +VIDEO

Oběžná dráha - O neobyčejnou podívanou se postarala mezinárodní vesmírná stanice, která zveřejnila video ze vzdálenosti 413 km nad Zemí. Na něm můžeme poprvé z blízkosti vidět, jak se hurikány prohání nad Pacifickem a Atlantickým oceánem.

Přidejte svůj názor

Hurikán

Záběry ze stanice ukazují hurikány s názvem Lestera a Madeleine nad Tichým oceánem a hurikán Gaston nad Atlantikem. Snímky, které byly natočeny z výšky 413 km nad Zemí, zobrazují všechny tři bouře ve velkolepém detailu.

Kamery na vesmírné stanici byly schopné zachytit všechny tyto bouře v jeden den díky neuvěřitelné rychlosti, kterou se základna pohybuje. Velmi vzácný je záběr, na kterém můžeme vidět do oka hurikánu Lester.

Americké úřady vydaly varování před tropickou bouří pro část pobřeží Floridy u Mexického zálivu. Podle meteorologů k oblasti postupuje tropická tlaková níže, která během dneška pravděpodobně zesílí v bouři. V okamžiku, kdy živel udeří na pevninu, by mohl dosáhnout i síly hurikánu. Jiný hurikán pravděpodobně dnes pozdě večer zasáhne Havajské ostrovy, uvedlo Národní středisko pro hurikány (NHC) v Miami.

Tropická níže se dnes ve 14:00 SELČ nacházela zhruba 680 kilometrů jihozápadně od Tampy a postupovala rychlostí čtyř kilometrů v hodině k severu. Její pohyb by měl postupně zrychlit a pobřeží by měla zasáhnout v noci ze čtvrtka na pátek. NHC předpokládá, že jako bouře přejde přes pevninu severní Floridy a v dalších dnech bude pokračovat podél pobřeží Spojených států k severovýchodu.

Varování pro Floridu se týká pobřežní oblasti severně od města Tampa. Vichr, který tropickou níži provází, zatím dosahuje asi 55 kilometrů v hodině. NHC ale předpokládá postupné sílení větru.

NHC vydalo také varování před hurikánem Madeline, který se blíží k Havaji. Dnes večer místního času (ve středu časně ráno SELČ) by měl zasáhnout jižní okraj největšího z havajských ostrovů. Hurikán s sebou přinese vichr o rychlosti 150 kilometrů v hodině a až 25 centimetrů srážek. Hladina moře se s příchodem hurikánu může zvednout až o metr.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ameriku zasáhla silná sněhová bouře, tisíce letů zrušeny

20.01.2019 19:08 Kvůli sněhové bouři, která zasáhla nejméně 15 amerických států od středozápadu až po Novou Anglii,…

Východní Středomoří zasáhla písečná bouře, Izrael trápí povodně

16.01.2019 16:48 Vlna špatného počasí dnes přinesla do částí východního Středomoří písečnou bouři, krupobití,…

Austrálii svírají extrémní vedra, vybírají si svou daň na lidech i…

16.01.2019 12:37 Austrálii v posledních dnech zasáhla další vlna veder, která podle meteorologů potrvá do pátku. Ve…

Kalifornii ochromily sesuvy půdy: Masa bahna a kamení uvěznila řidiče v…

07.01.2019 12:31 Silné víkendové lijáky způsobily sesuvy půdy v oblasti jižní Kalifornie, které zasáhly loňské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama