Hurikán Matthew postupuje Amerikou. Dorazil k Jižní Karolíně, zabil 11 lidí

Miami (USA) - Hurikán Matthew, který si na Haiti vyžádal nejméně 877 obětí, dnes dorazil k pobřeží amerického státu Jižní Karolína. Počet obětí hurikánu Matthew ve Spojených státech vzrostl na 11.

Přidejte svůj názor

Hurikán Matthew devastuje Haiti a Floridu

Jeho intenzita sice podle Národního střediska pro hurikány (NHC) slábne, meteorologové ale nadále varují před silným větrem a záplavami. 

Po šesti lidech, kteří zemřeli v důsledku pátečního přechodu živlu podél pobřeží Floridy, zabil dnes další tři osoby v Severní Karolíně a dvě v Georgii. Informovala o tom agentura AP.

Hurikán dorazil k pobřeží nejjižnějšího cípu Jižní Karolíny, silní vítr o síle téměř 100 kilometrů v hodině zasáhl město Beaufort a okolní ostrovy. Přes 300.000 lidí z pobřežních oblastí Jižní Karolíny bylo evakuováno. Více než 150.000 lidí v regionu zůstalo v sobotu ráno bez elektřiny. Výpadek proudu ve státech Florida, Georgia a Jižní Karolína postihl již téměř dva miliony lidí.

Floridu hurikán nezasáhl přímo, přinesl však záplavy a vítr o rychlosti až 195 kilometrů v hodině. Dva lidé podle místních úřadů zabily v tomto státě padající stromy, starší pár se udusil v garáži, kam se schoval před bouří.

Bouře poničila pobřežní dálnici A1A severně od Daytona Beach. V tomto pobřežním městě byly zaplaveny oblíbené pláže, několika domům vítr odnesl části střech. "Znělo to, jako by se přehnalo tryskové letadlo. Měl jsem opravdu strach," řekl jednapadesátiletý mechanik Robert Walker, jehož domu na pobřeží vítr odnesl střechu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Východní Středomoří zasáhla písečná bouře, Izrael trápí povodně

16.01.2019 16:48 Vlna špatného počasí dnes přinesla do částí východního Středomoří písečnou bouři, krupobití,…

Austrálii svírají extrémní vedra, vybírají si svou daň na lidech i…

16.01.2019 12:37 Austrálii v posledních dnech zasáhla další vlna veder, která podle meteorologů potrvá do pátku. Ve…

Kalifornii ochromily sesuvy půdy: Masa bahna a kamení uvěznila řidiče v…

07.01.2019 12:31 Silné víkendové lijáky způsobily sesuvy půdy v oblasti jižní Kalifornie, které zasáhly loňské…

Jih Thajska zasáhla ničivá bouře Pabuk, z letovisek prchají tisíce lidí

04.01.2019 11:55 Aktualizováno Na jižní pobřeží Thajska dnes udeřila tropická bouře Pabuk, která přinesla prudké lijáky a vichr o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama