Hurikán Matthew se odklonil od USA, zabil 15 lidí

Miami (USA) - Hurikán Matthew začíná směřovat od pobřeží Spojených států na východ, stále ale trvá varování před silným větrem v Severní Karolíně. Celkem 2,24 milionu lidí zůstalo ve čtyřech postižených státech bez elektřiny.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Hurikán Matthew devastuje Haiti a Floridu

Počet jeho obětí v USA vzrostl dnes na 15 poté, co severokarolínské úřady ohlásily další čtyři mrtvé. Na Haiti, kde hurikán udeřil v úterý, se počty obětí zatím odhadují na 900.

Hurikán od pátku postupně slábl a dnes ráno místního času (odpoledne SELČ) se podle Národního střediska pro hurikány (NHC) změnil v posttropickou tlakovou níži. Označení posttropická dávají američtí meteorologové vzdušným útvarům, které se po přechodu pevniny vrátí nad oceán, z kategorie hurikánů vypadl rovněž proto, že rychlost jeho větru klesla pod 120 kilometrů v hodině. V 15:00 SELČ se nacházel přes 100 kilometrů východně od Mysu Hatteras v Severní Karolíně a mířil stále na východ na volné moře, kde se podle meteorologů zřejmě rozpadne.

Severokarolínský guvernér Pat McCrory dnes médiím sdělil, že počet obětí v jeho státě stoupl ze tří na sedm, přičemž podrobnosti nespecifikoval. Na jihovýchodním pobřeží celkem od pátku kvůli silnému větru a záplavám zemřelo nejméně 15 lidí, vedle severokarolínských obětí rovněž pět na Floridě a tři v Georgii. Někteří zemřeli například v zaplavených autech, jiní poté, co na ně, či jejich dům spadl strom.

Celkem 2,24 milionu lidí zůstalo ve čtyřech postižených státech bez elektřiny, jejíž dodávky se postupně obnovují. V regionu bylo od pátku zrušeno na 3540 letů. Ve městě Charleston v Jižní Karolíně byl uzavřen hlavní most přes řeku. Most Arthura Ravenela Jr. zůstane uzavřen, dokud ho nezkontrolují statici.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Východní Středomoří zasáhla písečná bouře, Izrael trápí povodně

16.01.2019 16:48 Vlna špatného počasí dnes přinesla do částí východního Středomoří písečnou bouři, krupobití,…

Austrálii svírají extrémní vedra, vybírají si svou daň na lidech i…

16.01.2019 12:37 Austrálii v posledních dnech zasáhla další vlna veder, která podle meteorologů potrvá do pátku. Ve…

Kalifornii ochromily sesuvy půdy: Masa bahna a kamení uvěznila řidiče v…

07.01.2019 12:31 Silné víkendové lijáky způsobily sesuvy půdy v oblasti jižní Kalifornie, které zasáhly loňské…

Jih Thajska zasáhla ničivá bouře Pabuk, z letovisek prchají tisíce lidí

04.01.2019 11:55 Aktualizováno Na jižní pobřeží Thajska dnes udeřila tropická bouře Pabuk, která přinesla prudké lijáky a vichr o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama