Hurikán Nicole je u Bermud. Oko bouře ostrovy těsně mine, mohou vznikat tornáda

Hamilton - Podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) hurikán Nicole ztratil na síle a nyní je na třetím stupni z pětistupňové škály.

Přidejte svůj názor

Hurikán

Hurikán byl v 17:00 SELČ asi 20 kilometrů východně od Bermud a nyní pokračuje po jejich východním okraji severovýchodním směrem rychlostí asi 26 kilometrů v hodině. Vítr, který hurikán doprovází, dosahuje rychlosti 195 kilometrů v hodině, což je proti stavu před několika hodinami o deset kilometrů v hodině méně.

NHC předpokládá, že Nicole dnes ještě zvýší rychlost postupu, oko hurikánu ale přímo nad ostrovy nevstoupí. Po celou dobu průchodu hurikánu kolem Bermud meteorologové očekávají, že si živel udrží nebezpečnou třetí kategorii, než začne slábnout. Hurikánem podle všeho zůstane nejméně do neděle.

Na Bermudách již nyní meteorologové hlásí silný vítr, který v nárazech překračuje sto kilometrů v hodině. Na ostrovech mohou vznikat i tornáda.

Stanice ABC News informovala z Bermud o lokálních záplavách, zničených střechách a vyvrácených stromech. Ostrovy, které obývá asi 65.000 lidí, postihl rozsáhlý výpadek elektrické energie, bez dodávek proudu je přes 20.000 odběratelů. Řádění živlu na ostrovech bude podle meteorologů trvat až do noci místního času (pátek časně ráno SELČ).

Bermudy, které mají dobrou a odolnou infrastrukturu, jsou na bouře zvyklé. Úřady ale i tak vyzvaly obyvatele, aby se na řádění živlu připravili a zůstali dnes doma. Na Portoriku úřady hledají tělo surfaře (37), který zmizel v úterý, informovala agentura AP.

Témata: Bermudy | Hurikán
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Východní Středomoří zasáhla písečná bouře, Izrael trápí povodně

16.01.2019 16:48 Vlna špatného počasí dnes přinesla do částí východního Středomoří písečnou bouři, krupobití,…

Austrálii svírají extrémní vedra, vybírají si svou daň na lidech i…

16.01.2019 12:37 Austrálii v posledních dnech zasáhla další vlna veder, která podle meteorologů potrvá do pátku. Ve…

Kalifornii ochromily sesuvy půdy: Masa bahna a kamení uvěznila řidiče v…

07.01.2019 12:31 Silné víkendové lijáky způsobily sesuvy půdy v oblasti jižní Kalifornie, které zasáhly loňské…

Jih Thajska zasáhla ničivá bouře Pabuk, z letovisek prchají tisíce lidí

04.01.2019 11:55 Aktualizováno Na jižní pobřeží Thajska dnes udeřila tropická bouře Pabuk, která přinesla prudké lijáky a vichr o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama