Tajfun Haima na Filipínách zabíjel, počet obětí roste. Všude létaly kusy střech, popisuje svědek

Manila - Tajfun Haima ve středu udeřil na severovýchodní pobřeží Filipín. Rychlost větru nejprvě dosahovala 225 kilometrů v hodině, v nárazech až 315 kilometrů v hodině. Později živel zeslábl, přesto si vyžádal už osm obětí.

Přidejte svůj názor

Hurikán

Živel na řadě míst způsobil záplavy, ničil domovy a přiměl k evakuaci více než 90.000 lidí, informovala dnes agentura Reuters. Rozsah škod začal být patrný až po východu slunce.

Tajfun připravil o život dva dělníky v městečku La Trinidad, když sesuv půdy zasypal jejich příbytek. Dva vesničané utonuli následkem záplavy, kterou tajfun způsobil v provincii Ifugao, a sedmdesátiletý muž dostal infarkt a zemřel, když byl převážen ze zaplavené oblasti Isabela do nouzového přístřešku, napsala agentura AP.

"Všude létaly kusy střech a kovu ze zničených domů," řekl šedesátiletý muž z města Vigan. Dodal, že za celý svůj život silnější tajfun nikdy neviděl.

Tajfun udeřil na pobřeží provincie Cagayan ve středu večer, za úsvitu se pak přehnal přes provincii Apayao. Tou dobou už síla jeho větru o něco zeslábla, ovšem stále dosahovala 205 kilometrů v hodině, v nárazech pak až 285 kilometrů v hodině. Haima už postoupil nad Jihočínské moře. Předpokládá se, že v pátek dorazí na pobřeží Číny.

Živel Filipínám připomněly katastrofu způsobenou před třemi lety tajfunem Haiyan, který si vyžádal více než 7300 obětí a postihl pět milionů obyvatel.

Témata: Tajfun | Filipíny
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Austrálii svírají extrémní vedra, vybírají si svou daň na lidech i…

16.01.2019 12:37 Austrálii v posledních dnech zasáhla další vlna veder, která podle meteorologů potrvá do pátku. Ve…

Kalifornii ochromily sesuvy půdy: Masa bahna a kamení uvěznila řidiče v…

07.01.2019 12:31 Silné víkendové lijáky způsobily sesuvy půdy v oblasti jižní Kalifornie, které zasáhly loňské…

Jih Thajska zasáhla ničivá bouře Pabuk, z letovisek prchají tisíce lidí

04.01.2019 11:55 Aktualizováno Na jižní pobřeží Thajska dnes udeřila tropická bouře Pabuk, která přinesla prudké lijáky a vichr o…

K thajským letoviskům se blíží megabouře Pabuk, na místě jsou stovky Čechů

03.01.2019 16:59 Aktualizováno Thajské úřady evakuovaly desítky tisíc lidí, přerušily trajektovou dopravu a ruší i letecké spoje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama