Bouře Harvey znovu zasáhne Houston. Katastrofa, která se stane jednou za 1000 let, říká meteorolog

Houston - Tropická bouře Harvey se sice podle meteorologů přesune od Houstonu na jih, ale v příštích dnech se vrátí. Situace v Houstonu, který se momentálně potýká s ničivými záplavami, se tak do poloviny týdne nezlepší.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

V Texasu řádil hurikán Harvey, způsobil záplavy i úmrtí

Bouře se stáčí nad Mexický záliv, kde ale podle předpovědí stanice CNN nabere další vlhkost a bude se přes Galveston vracet nad hustě obydlené oblasti.

zdroj: YouTube

Meteorolog Chad Myers stanici CNN sdělil, že některá místa se mohou se záplavami potýkat i měsíc. "Déšť se přesouvá směrem k Beaumontu a směrem k New Orleansu a tam směřuje i bouře," řekl. Beaumont leží na jihovýchodním pobřeží Texasu, asi 140 kilometrů od Houstonu.

"Energie a intenzita srážek překonává vše, co jsme zažili. Jsou to katastrofické záplavy a očekává se, že několik dní potrvají," citovala CNN meteorologickou službu. Meteorolog CNN Dave Hennen označil situaci za událost, jaká se stane jednou za 1000 let.

Texaský guvernér Greg Abbott oznámil, že do pomoci postiženým se zapojí dalších 1000 členů národní gardy. V některých pobřežních okresech byla vyhlášena dobrovolná evakuace. V Dallasu otevřeli ubytovací středisko pro 5000 evakuovaných a americká armáda poslala do Texasu své záchranáře a také vybavení.

Ačkoli snímky z místa a svědectví postižených poskytují obraz zkázy, pojišťovna Hannover Re odhadla, že škody, které za sebou nechá Harvey, nedosáhnou výše podobných přírodních katastrof z minulosti. Hurikán Katrina v roce 2005 způsobil v New Orleansu škody za 80 miliard dolarů (1,7 bilionu Kč), hurikán Sandy, který pustošil New York v roce 2012, napáchal škody za 36 miliard dolarů.

Na dotaz, jak mohou lidé Texasu pomoci, CNN uvedla, že nejlepším způsobem je obrátit se na Červený kříž. Zapotřebí jsou pleny, tepláky, ponožky, ručníky, deky a polštáře. Dále trvanlivé potraviny, balená voda a dětská výživa.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ameriku zasáhla silná sněhová bouře, tisíce letů zrušeny

20.01.2019 19:08 Kvůli sněhové bouři, která zasáhla nejméně 15 amerických států od středozápadu až po Novou Anglii,…

Východní Středomoří zasáhla písečná bouře, Izrael trápí povodně

16.01.2019 16:48 Vlna špatného počasí dnes přinesla do částí východního Středomoří písečnou bouři, krupobití,…

Austrálii svírají extrémní vedra, vybírají si svou daň na lidech i…

16.01.2019 12:37 Austrálii v posledních dnech zasáhla další vlna veder, která podle meteorologů potrvá do pátku. Ve…

Kalifornii ochromily sesuvy půdy: Masa bahna a kamení uvěznila řidiče v…

07.01.2019 12:31 Silné víkendové lijáky způsobily sesuvy půdy v oblasti jižní Kalifornie, které zasáhly loňské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama