Bouře Harvey znovu zasáhne Houston. Katastrofa, která se stane jednou za 1000 let, říká meteorolog

Houston - Tropická bouře Harvey se sice podle meteorologů přesune od Houstonu na jih, ale v příštích dnech se vrátí. Situace v Houstonu, který se momentálně potýká s ničivými záplavami, se tak do poloviny týdne nezlepší.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

V Texasu řádil hurikán Harvey, způsobil záplavy i úmrtí
doporučujeme

Bouře se stáčí nad Mexický záliv, kde ale podle předpovědí stanice CNN nabere další vlhkost a bude se přes Galveston vracet nad hustě obydlené oblasti.

zdroj: YouTube

Meteorolog Chad Myers stanici CNN sdělil, že některá místa se mohou se záplavami potýkat i měsíc. "Déšť se přesouvá směrem k Beaumontu a směrem k New Orleansu a tam směřuje i bouře," řekl. Beaumont leží na jihovýchodním pobřeží Texasu, asi 140 kilometrů od Houstonu.

"Energie a intenzita srážek překonává vše, co jsme zažili. Jsou to katastrofické záplavy a očekává se, že několik dní potrvají," citovala CNN meteorologickou službu. Meteorolog CNN Dave Hennen označil situaci za událost, jaká se stane jednou za 1000 let.

Texaský guvernér Greg Abbott oznámil, že do pomoci postiženým se zapojí dalších 1000 členů národní gardy. V některých pobřežních okresech byla vyhlášena dobrovolná evakuace. V Dallasu otevřeli ubytovací středisko pro 5000 evakuovaných a americká armáda poslala do Texasu své záchranáře a také vybavení.

Ačkoli snímky z místa a svědectví postižených poskytují obraz zkázy, pojišťovna Hannover Re odhadla, že škody, které za sebou nechá Harvey, nedosáhnou výše podobných přírodních katastrof z minulosti. Hurikán Katrina v roce 2005 způsobil v New Orleansu škody za 80 miliard dolarů (1,7 bilionu Kč), hurikán Sandy, který pustošil New York v roce 2012, napáchal škody za 36 miliard dolarů.

Na dotaz, jak mohou lidé Texasu pomoci, CNN uvedla, že nejlepším způsobem je obrátit se na Červený kříž. Zapotřebí jsou pleny, tepláky, ponožky, ručníky, deky a polštáře. Dále trvanlivé potraviny, balená voda a dětská výživa.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

180 mrtvých, tisíce domů pod vodou. Monzunové povodně vtrhly i do…

16.07.2019 12:48 Nejméně 180 lidí již zahynulo v důsledku záplav a sesuvů půdy, které v posledních dnech postihly…

Monzuny přinesly zkázu. Přes 130 mrtvých, na vojáky se během večírku…

15.07.2019 12:48 Aktualizováno Přes 130 obětí si podle nové bilance agentury DPA vyžádaly záplavy a sesuvy půdy, které od čtvrtka…

Tropická bouře Barry zeslábla, riziko tornád a záplav trvá

15.07.2019 07:12 Tropická bouře Barry, která zasáhla americký stát Louisiana, podle nejnovějších zpráv z nedělního…

Bouře Barry devastuje Louisianu, lidé prchají před záplavami na střechy. A…

14.07.2019 16:20 Aktualizováno Tropická bouře Barry zasáhla americký stát Louisiana, kde zaplavila některé dálnice. V zaplavených…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama