Bouře Harvey se vrátila nad pevninu: Je v Louisianě, nová pohotovost v Texasu

Houston - V úterý obyvatelé Houstonu po několika dnech znovu spatřili slunce. Bouře Harvey, která od minulého týdne ničila americký Texas, se vrátila nad pevninu. Její střed byl dnes časně ráno místního času (před polednem SELČ) západně od Cameronu v Louisianě.

Přidejte svůj názor

Hurikán Harvey se řítí na Spojené státy

Harvey je podle zprávy amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) osm kilometrů od pobřežního okrsku Cameron, který má z minulosti za sebou několik silných hurikánů a při tom z roku 1957 byl skoro zničen. Bouři, jež se v úterý přechodně přemístila nad Mexický záliv, nyní doprovází vítr o síle 72 kilometrů v hodině.

NHC, které sídlí na Floridě, oznámilo, že centrum bouře bude do čtvrtka postupovat dále na východ a na sever přes Mississippi a Tennessee. Očekává se, že v Louisianě hojně naprší, některé předpovědi uvádějí až 30 centimetrů vody.

Harvey udeřil na pobřeží Texasu v pátek pozdě večer. Hlášeny jsou tři desítky obětí, ale údaj není ještě oficiální. Mnoho rodin pohřešuje své blízké.

Úřady v Texasu ale nepovažují ještě problémy za minulost. Národní meteorologická služba (NWS) dnes vyhlásila kvůli hrozící záplavě novou pohotovost na jihovýchodě státu, zejména v Beaumontu a Port Arthuru.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Arktida taje. Zažila druhý nejteplejší rok v historii měření

11.12.2018 20:36 Arktida letos zažila druhý nejteplejší rok ve více než staleté historii měření; výrazné oteplování…

Jihovýchod USA zasáhlo husté sněžení, přes 300 tisíc domácností je bez…

09.12.2018 19:07 Více než 330.000 odběratelů se ocitlo bez dodávek elektřiny kvůli silné sněhové bouři, která o…

Země se upeče? Globální teplota prudce vzroste, meteorologové troubí na…

29.11.2018 22:05 Aktualizováno Průměrná globální teplota by se mohla do roku 2100 zvýšit o tři až pět stupňů, varuje OSN. Letošek…

Svět zasáhne v roce 2019 katastrofa, varují meteorologové

28.11.2018 22:05 Aktualizováno V roce 2019 zasáhne svět se 75 až 80 procentní pravděpodobností klimatický jev zvaný El Niño. Ten s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama