Do Karibiku se přižene další hurikán, je vyhlášeno varování

Miami - Nad Atlantikem se vytvořila tropická bouře Maria, která během pár hodin zesílí na hurikán a ohrozí ostrovy v Karibiku. Severním směrem od amerického pobřeží Atlantiku se pohybuje hurikán Jose, který způsobuje nebezpečné vlnobití.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Kolem 20:00 SELČ se Maria nacházela přibližně 655 kilometrů jihovýchodně od Leewardových ostrovů, které podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) v pondělí či v úterý pravděpodobně zasáhne jako hurikán.

Ohroženy jsou zejména ostrovy v Karibiku jako Montserrat, Svatý Martin a Svatý Bartoloměj. Některé z nich nedávno zpustošil hurikán Irma.

Francouzská vláda již vyhlásila varování před hurikánem pro francouzský ostrov Guadeloupe. Ke stejnému kroku přistoupila vláda Barbadosu ve vztahu k ostrovu Dominika, informovala dnes agentura Reuters.

Hurikán Jose způsobuje nebezpečné vlnobití. Neočekává se ale, že dorazí na pevninu, uvedla agentura AP.

V sobotu zeslábl na tropickou bouři hurikán Norma, když se přiblížil k nejjižnějšímu cípu Kalifornského poloostrova. NHC předpokládá, že v příštích dvou dnech bude Norma dále slábnout. Na poloostrov, kde se nacházejí rovněž oblíbená turistická letoviska, by však mohl přinést bleskové povodně.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

180 mrtvých, tisíce domů pod vodou. Monzunové povodně vtrhly i do…

16.07.2019 12:48 Nejméně 180 lidí již zahynulo v důsledku záplav a sesuvů půdy, které v posledních dnech postihly…

Monzuny přinesly zkázu. Přes 130 mrtvých, na vojáky se během večírku…

15.07.2019 12:48 Aktualizováno Přes 130 obětí si podle nové bilance agentury DPA vyžádaly záplavy a sesuvy půdy, které od čtvrtka…

Tropická bouře Barry zeslábla, riziko tornád a záplav trvá

15.07.2019 07:12 Tropická bouře Barry, která zasáhla americký stát Louisiana, podle nejnovějších zpráv z nedělního…

Bouře Barry devastuje Louisianu, lidé prchají před záplavami na střechy. A…

14.07.2019 16:20 Aktualizováno Tropická bouře Barry zasáhla americký stát Louisiana, kde zaplavila některé dálnice. V zaplavených…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama