Kalifornii spalují rekordní vedra, rozsáhlé požáry už mají jednu oběť

Los Angeles - Nad jižní Kalifornií se usadila rozsáhlá tlaková výše. Na mnoha místech v důsledku velmi vysokých teplot panuje riziko vzniku požárů, přičemž nejhorší je situace na severozápad od Los Angeles. Horké a suché počasí panuje také ve státech Arizona, Nevada a Utah.

USA
doporučujeme

V Los Angeles a jeho okolí v pátek padaly teplotní rekordy. "Dnešek bude dnem pro historické zápisy," avizoval ráno meteorologický ústav regionu Los Angeles a jeho předpověď se zanedlouho začala naplňovat. Už krátce po desáté dopoledne padl v centru města rekord pro 6. červenec a ještě před polednem se rtuť v teploměrech přehoupla přes 100 stupňů Fahrenheita (37,7 stupňů Celsia). Na západním předměstí Woodland Hills naměřili odpoledne 46,1 stupňů Celsia.

zdroj: YouTube

Požár na severu Kalifornie u hranic s Oregonem si vyžádal jednu oběť. Místní úřady v pátek informovaly, že oheň se nedaří dostat pod kontrolu a plameny již zničily několik stavení.

Kalifornští hasiči bojují i s několika dalšími požáry na jihu státu a jeho guvernér Jerry Brown kvůli "extrémnímu nebezpečí" pro občany i majetek vyhlásil výjimečný stav. U města Sacramento pohltily plameny rozsáhlého požáru devět budov.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jih USA sužují silné mrazy, miliony lidí jsou bez proudu

16.02.2021 14:09 Aktualizováno Jih Spojených států od pondělí sužuje nezvykle mrazivé počasí, které začalo minulý týden po přílivu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama