Kalifornii spalují rekordní vedra, rozsáhlé požáry už mají jednu oběť

Los Angeles - Nad jižní Kalifornií se usadila rozsáhlá tlaková výše. Na mnoha místech v důsledku velmi vysokých teplot panuje riziko vzniku požárů, přičemž nejhorší je situace na severozápad od Los Angeles. Horké a suché počasí panuje také ve státech Arizona, Nevada a Utah.

Přidejte svůj názor

USA

V Los Angeles a jeho okolí v pátek padaly teplotní rekordy. "Dnešek bude dnem pro historické zápisy," avizoval ráno meteorologický ústav regionu Los Angeles a jeho předpověď se zanedlouho začala naplňovat. Už krátce po desáté dopoledne padl v centru města rekord pro 6. červenec a ještě před polednem se rtuť v teploměrech přehoupla přes 100 stupňů Fahrenheita (37,7 stupňů Celsia). Na západním předměstí Woodland Hills naměřili odpoledne 46,1 stupňů Celsia.

zdroj: YouTube

Požár na severu Kalifornie u hranic s Oregonem si vyžádal jednu oběť. Místní úřady v pátek informovaly, že oheň se nedaří dostat pod kontrolu a plameny již zničily několik stavení.

Kalifornští hasiči bojují i s několika dalšími požáry na jihu státu a jeho guvernér Jerry Brown kvůli "extrémnímu nebezpečí" pro občany i majetek vyhlásil výjimečný stav. U města Sacramento pohltily plameny rozsáhlého požáru devět budov.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hurikán Michael byl mnohem ničivější. Počet obětí se zdvojnásobil

17.10.2018 07:25 Hurikán Michael si na Floridě vyžádal šestnáct mrtvých, oznámily dnes místní úřady. Počet obětí…

Hurikán Michael byl monstrum. 12 mrtvých, část Floridy srovnána se zemí …

12.10.2018 14:54 Aktualizováno Počet obětí hurikánu Michael v USA dnes vzrostl na nejméně 12 poté, co pět mrtvých oznámil stát…

Bouře udeřila na východ Indie. Pět mrtvých, pobřeží bičovaly masivní vlny

11.10.2018 16:48 Nejméně pět obětí na životech si vyžádala prudká tropická bouře Titli, která dnes zasáhla východní…

ŽIVĚ: Hurikán Michael plnou silou zasáhl Floridu. Hrozí obří katastrofa,…

10.10.2018 22:01 Aktualizováno Hurikán Michael nedaleko města Panama City na severozápadě Floridy vstoupil na pobřeží. Živel,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama