Kalifornii spalují rekordní vedra, rozsáhlé požáry už mají jednu oběť

Los Angeles - Nad jižní Kalifornií se usadila rozsáhlá tlaková výše. Na mnoha místech v důsledku velmi vysokých teplot panuje riziko vzniku požárů, přičemž nejhorší je situace na severozápad od Los Angeles. Horké a suché počasí panuje také ve státech Arizona, Nevada a Utah.

Přidejte svůj názor

USA

V Los Angeles a jeho okolí v pátek padaly teplotní rekordy. "Dnešek bude dnem pro historické zápisy," avizoval ráno meteorologický ústav regionu Los Angeles a jeho předpověď se zanedlouho začala naplňovat. Už krátce po desáté dopoledne padl v centru města rekord pro 6. červenec a ještě před polednem se rtuť v teploměrech přehoupla přes 100 stupňů Fahrenheita (37,7 stupňů Celsia). Na západním předměstí Woodland Hills naměřili odpoledne 46,1 stupňů Celsia.

zdroj: YouTube

Požár na severu Kalifornie u hranic s Oregonem si vyžádal jednu oběť. Místní úřady v pátek informovaly, že oheň se nedaří dostat pod kontrolu a plameny již zničily několik stavení.

Kalifornští hasiči bojují i s několika dalšími požáry na jihu státu a jeho guvernér Jerry Brown kvůli "extrémnímu nebezpečí" pro občany i majetek vyhlásil výjimečný stav. U města Sacramento pohltily plameny rozsáhlého požáru devět budov.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Arktida taje. Zažila druhý nejteplejší rok v historii měření

11.12.2018 20:36 Arktida letos zažila druhý nejteplejší rok ve více než staleté historii měření; výrazné oteplování…

Jihovýchod USA zasáhlo husté sněžení, přes 300 tisíc domácností je bez…

09.12.2018 19:07 Více než 330.000 odběratelů se ocitlo bez dodávek elektřiny kvůli silné sněhové bouři, která o…

Země se upeče? Globální teplota prudce vzroste, meteorologové troubí na…

29.11.2018 22:05 Aktualizováno Průměrná globální teplota by se mohla do roku 2100 zvýšit o tři až pět stupňů, varuje OSN. Letošek…

Svět zasáhne v roce 2019 katastrofa, varují meteorologové

28.11.2018 22:05 Aktualizováno V roce 2019 zasáhne svět se 75 až 80 procentní pravděpodobností klimatický jev zvaný El Niño. Ten s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama