Bouře Gordon ohrožuje jih USA, může nabrat sílu hurikánu

Miami - K jižnímu pobřeží Spojených států se blíží tropická bouře Gordon, která podle meteorologů může způsobit bleskové povodně a mohutné pobřežní vlny. Na středeční příchod bouře se připravují obyvatelé států od Louisiany po Alabamu, kde by mohla dosáhnout i sílu hurikánu, uvedl list USA Today. Již dnes prudké deště skrápějí pobřeží Floridy.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Bouře se podle Národního střediska pro hurikány (NHC) nacházela dnes ráno místního času (po poledni SELČ) zhruba 30 kilometrů západně od floridského města Key Largo a mířila severozápadním směrem rychlostí 28 kilometrů v hodině. Gordon s sebou nese vítr o rychlosti 75 kilometrů v hodině, který však bude podle meteorologů zesilovat až ke stovce a není vyloučeno, že pobřeží by mohl zasáhnout silou hurikánu přes 119 kilometrů v hodině.

"Jakákoli tropická bouře má potenciál zesílit na hurikán, i když se nad teplými vodami bude pohybovat jen den či dva," varoval meteorolog serveru AccuWeather Alex Sosnowski.

Kvůli prudkým dešťům bylo v některých částech jižní Floridy včetně ostrůvků Florida Keys vyhlášeno varování, evakuace však nařízeny nebyly. V pohotovosti jsou rovněž obyvatelé Louisiany, Mississippi a Alabamy, kde by deště mohly způsobit záplavy.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aljaška taje. Letošní červenec nejteplejším v historii

17.08.2019 20:31 Letošní červenec se stal doposud vůbec nejteplejším měsícem Aljašky. Průměrná teplota tam dosáhla…

Sydney čeká katastrofa? Brzy muže být bez vody, sucho neúprosně postupuje

16.08.2019 10:50 Úřady v australském státě Nový Jižní Wales varují, že nebývalým tempem ubývá množství vody v tocích…

Japonsko devastuje bouře Krosa, její "oko" je nezvykle velké. Jeden mrtvý,…

15.08.2019 18:02 Aktualizováno Japonsko dnes zasáhla tropická bouře Krosa, která si vyžádala nejméně jednu oběť a zranila 34 lidí.…

Tajfun Krosa se řítí na Japonsko. Zastaví šinkanzeny, jsou rušeny lety

14.08.2019 09:08 Japonsko se připravuje na příchod tajfunu Krosa, který by měl podle meteorologů na západní pobřeží…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama