Bouře Gordon ohrožuje jih USA, může nabrat sílu hurikánu

Miami - K jižnímu pobřeží Spojených států se blíží tropická bouře Gordon, která podle meteorologů může způsobit bleskové povodně a mohutné pobřežní vlny. Na středeční příchod bouře se připravují obyvatelé států od Louisiany po Alabamu, kde by mohla dosáhnout i sílu hurikánu, uvedl list USA Today. Již dnes prudké deště skrápějí pobřeží Floridy.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Bouře se podle Národního střediska pro hurikány (NHC) nacházela dnes ráno místního času (po poledni SELČ) zhruba 30 kilometrů západně od floridského města Key Largo a mířila severozápadním směrem rychlostí 28 kilometrů v hodině. Gordon s sebou nese vítr o rychlosti 75 kilometrů v hodině, který však bude podle meteorologů zesilovat až ke stovce a není vyloučeno, že pobřeží by mohl zasáhnout silou hurikánu přes 119 kilometrů v hodině.

"Jakákoli tropická bouře má potenciál zesílit na hurikán, i když se nad teplými vodami bude pohybovat jen den či dva," varoval meteorolog serveru AccuWeather Alex Sosnowski.

Kvůli prudkým dešťům bylo v některých částech jižní Floridy včetně ostrůvků Florida Keys vyhlášeno varování, evakuace však nařízeny nebyly. V pohotovosti jsou rovněž obyvatelé Louisiany, Mississippi a Alabamy, kde by deště mohly způsobit záplavy.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cyklon pustoší jih Indie. Desítky mrtvých, 82 tisíc lidí evakuováno

17.11.2018 20:18 Cyklon, který zasáhl pobřeží jižní Indie, si vyžádal 33 mrtvých, informovala dnes agentura AP.…

Mohutný cyklon bičuje jih Indie. 11 mrtvých, 80 tisíc evakuovaných

16.11.2018 14:25 Více než 80.000 lidí bylo preventivně evakuováno kvůli cyklonu, který dnes zasáhl jihoindický stát…

Zemi hrozí do roku 2100 katastrofa. Ani zdraví lidé ji nezvládnou

11.11.2018 22:30 Aktualizováno Do konce tohoto století mohou některé části země prožít vedra tak veliká, že je lidský organismus…

Jaká bude letošní zima? El Niño může způsobit katastrofu

06.11.2018 13:46 Světová meteorologická organizace (WMO) vydala zprávu, podle které existuje 70% pravděpodobnost, že…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama