Tajfun Jebi zanechává zkázu: Počet mrtvých roste, statisíce Japonců bez elektřiny +VIDEO

Tokio - Tajfun Jebi si v Japonsku vyžádal už 11 mrtvých, dalších zhruba 470 lidí bylo zraněno. Novou bilanci nejsilnější bouře, která zemi postihla za poslední čtvrtstoletí, zveřejnila dnes japonská vláda. Bez elektřiny nadále zůstává na 400.000 domácností.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Tajfun, který přinesl silné srážky, je poslední z řady bouří, které letos v létě zasáhly Japonsko. Zhruba 3000 lidí muselo noc na dnešek strávit na mezinárodním letišti Kansai v provincii Ósaka. Letiště je zbudováno na umělém ostrově a bylo částečně zaplaveno. Do mostu, který spojuje letiště s pevninou, navíc narazil v úterý kvůli silnému větru námořní tanker a poškodil ho.

Většinu cestujících, kteří na letišti uvázli, dopravily dnes na pevninu autobusy a trajekty. Letiště ale zůstává zavřeno; zrušeno bylo dnes dalších 162 letů. Znovuotevření lze očekávat zřejmě až za několika dnů, informoval deník Jomiuri šimbun.

zdroj: YouTube

21. tajfun této sezony poničil také mnoho domů a narušil železniční dopravu, která ani dnes na některých místech nefungovala. Místní obyvatelé se dnes pustili do úklidu spouště, kterou tajfun napáchal.

Tajfun Jebi - jehož název znamená v korejštině vlaštovka - udeřil na pevninu na nejmenším z hlavních japonských ostrovů Šikoku v úterý kolem poledne místního času (05:00 SELČ). O několik hodin později se prohnal kolem západního pobřeží největšího japonského ostrova Honšú a zamířil dál na sever.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Povodně v USA zdaleka nepominuly. Záchranáři vysvobozují uvězněné lidi i…

24.09.2018 16:50 Georgetown - Tropická bouře Florence zdaleka nepominula, i dnes musejí být tisíce lidí na východním…

Jako tsunami. Tuniské město spláchla blesková povodeň, čtyři mrtví

23.09.2018 16:39 Nabeul - Přívalové deště zasáhly v sobotu poloostrov Cap Bon na severovýchodě Tuniska. Způsobily…

Hurikán Florence a povodně mají v USA už 43 obětí, vyhlašují se nové…

22.09.2018 20:35 Aktualizováno Washington - Nejméně 43 mrtvých si vyžádal živel Florence, který jako hurikán a později jako bouře,…

Blíží se bouře, jakou lidstvo ještě nezažilo. Experti varují před…

19.09.2018 22:04 Aktualizováno Londýn - V současné době mají meteorologové pět stupňů, kterými určují sílu hurikánu. Zatímco ten…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama