Bouře Gordon zasáhla jih USA. Vyvolala obří vlny, dítě zabil padající strom

Miami - Tropická bouře Gordon, kvůli níž byl v jižních amerických státech Louisiana a Mississippi vyhlášen mimořádný stav, zeslábla dnes po přesunu nad pevninu na depresi a očekává se její další oslabení. Tisíce lidí po jejím přechodu ale zůstávají bez elektřiny, úřady také evidují první úmrtí, informovala agentura AP.

Přidejte svůj názor

Hurikán

Bouře, která se zformovala v pondělí u souostroví Florida Keys, udeřila největší silou v noci místního času (dnes ráno SELČ) na pobřeží států od Floridy po Louisianu. Bouři provázel vichr o rychlosti 110 kilometrů za hodinu, což je těsně pod silou hurikánu. Vyvracela stromy a vyvolala mohutné vlny a přívalové deště.

První obětí bouře se stalo dítě, které na Floridě zabil strom spadlý na obytný přívěs ve městě Penascola. Přibližně 30 kilometrů odtud u alabamského města Mobile hlásili meteorologové přechod tornáda vyvolaného bouří Gordon, které však nezpůsobilo žádné vážnější škody.

zdroj: YouTube

Dopoledne místního času (po 16:00 SELČ) ohlásilo Národní středisko pro hurikány (NHC), že bouře zeslábla na depresi a bude dál slábnout až na běžnou tlakovou níži. V tu chvíli se nacházela deset kilometrů západně od města Jackson v Mississippi a doprovázel ji vítr o rychlosti 45 kilometrů v hodině, který nepředstavuje zásadnější nebezpečí.

Technici během dneška odstraňují závady na elektrickém vedení způsobené silným větrem a desítkami popadaných stromů. Podle odhadů energetických firem je stále bez proudu asi 20.000 domácností či podniků, nejvíce z nich v Alabamě.

Ropné a plynárenské firmy, které kvůli bouři v Mexickém zálivu preventivně evakuovaly více než 50 plošin a pozastavily produkci, ji začínají pozvolna obnovovat.

Starostka New Orleansu LaToya Cantrellová zdůraznila, že prioritou města je zajistit bezpečí obyvatel. Město New Orleans ve státě Louisiana bylo v roce 2005 zdevastováno katastrofálním hurikánem Katrina, který připravil o život takřka 1900 lidí, z toho přes 1500 v Louisianě.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Blíží se bouře, jakou lidstvo ještě nezažilo. Experti varují před…

18.09.2018 22:00 Aktualizováno Londýn - V současné době mají meteorologové pět stupňů, kterými určují sílu hurikánu. Zatímco ten…

Východ USA pustoší katastrofální záplavy, hurikán Florence má už 32 obětí

18.09.2018 11:49 Washington - Hurikán Florence, který minulý týden udeřil na východ Spojených států, a s ním…

Král bouří si vyžádal krutou daň. Počet mrtvých roste, záchranáři…

18.09.2018 10:29 Manila - Nejméně 74 mrtvých si vyžádal na Filipínách tajfun Mangkhut, který se přes souostroví…

Hurikán Florence zabil už 18 lidí včetně kojence. Další katastrofa na…

17.09.2018 18:09 Aktualizováno Washington - Hurikán Florence, který v pátek udeřil na východní pobřeží USA a v neděli zeslábl na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Počasí

reklama
reklama