Bouře Gordon zasáhla jih USA. Vyvolala obří vlny, dítě zabil padající strom

Miami - Tropická bouře Gordon, kvůli níž byl v jižních amerických státech Louisiana a Mississippi vyhlášen mimořádný stav, zeslábla dnes po přesunu nad pevninu na depresi a očekává se její další oslabení. Tisíce lidí po jejím přechodu ale zůstávají bez elektřiny, úřady také evidují první úmrtí, informovala agentura AP.

Přidejte svůj názor

Hurikán
doporučujeme

Bouře, která se zformovala v pondělí u souostroví Florida Keys, udeřila největší silou v noci místního času (dnes ráno SELČ) na pobřeží států od Floridy po Louisianu. Bouři provázel vichr o rychlosti 110 kilometrů za hodinu, což je těsně pod silou hurikánu. Vyvracela stromy a vyvolala mohutné vlny a přívalové deště.

První obětí bouře se stalo dítě, které na Floridě zabil strom spadlý na obytný přívěs ve městě Penascola. Přibližně 30 kilometrů odtud u alabamského města Mobile hlásili meteorologové přechod tornáda vyvolaného bouří Gordon, které však nezpůsobilo žádné vážnější škody.

zdroj: YouTube

Dopoledne místního času (po 16:00 SELČ) ohlásilo Národní středisko pro hurikány (NHC), že bouře zeslábla na depresi a bude dál slábnout až na běžnou tlakovou níži. V tu chvíli se nacházela deset kilometrů západně od města Jackson v Mississippi a doprovázel ji vítr o rychlosti 45 kilometrů v hodině, který nepředstavuje zásadnější nebezpečí.

Technici během dneška odstraňují závady na elektrickém vedení způsobené silným větrem a desítkami popadaných stromů. Podle odhadů energetických firem je stále bez proudu asi 20.000 domácností či podniků, nejvíce z nich v Alabamě.

Ropné a plynárenské firmy, které kvůli bouři v Mexickém zálivu preventivně evakuovaly více než 50 plošin a pozastavily produkci, ji začínají pozvolna obnovovat.

Starostka New Orleansu LaToya Cantrellová zdůraznila, že prioritou města je zajistit bezpečí obyvatel. Město New Orleans ve státě Louisiana bylo v roce 2005 zdevastováno katastrofálním hurikánem Katrina, který připravil o život takřka 1900 lidí, z toho přes 1500 v Louisianě.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí se zbláznilo? V Coloradu napadlo v první letní den 60 centimetrů…

23.06.2019 08:21 Nečekaný sněhový příval překvapil v první letní den americký stát Colorado. V horském středisku…

Část Indie je na suchu. Kvůli vodní krizi vznikne nové ministerstvo

20.06.2019 15:55 Indická vláda dnes ustanovila nové ministerstvo, které má zemi sužované suchem pomoci vyřešit krizi…

Smrtící vedra dál svírají část Indie. 78 mrtvých, platí zákaz vycházení

17.06.2019 17:18 Vlna extrémních veder zabila za poslední dva dny v severoindickém státě Bihár minimálně 78 lidí,…

Teploty v Indii atakují 50 stupňů. Desítky mrtvých, lidé kolabují ve…

14.06.2019 14:54 Indie se potýká s vlnou veder, která si za poslední měsíc vyžádala nejméně 36 mrtvých. V metropoli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama