Jako tsunami. Tuniské město spláchla blesková povodeň, čtyři mrtví

Nabeul - Přívalové deště zasáhly v sobotu poloostrov Cap Bon na severovýchodě Tuniska. Způsobily rozsáhlé záplavy, které si vyžádaly čtyři lidské životy a zničily desítky silnic, obchodů a vozidel. V některých čtvrtích Nabeulu, správního střediska stejnojmenné provincie, vystoupala voda až do výšky 1,7 metru. Rekordní přívaly deště představovaly někde ekvivalent až více než půlročních srážek, napsala agentura AFP.

Přidejte svůj názor

Zaplavená auta

Tuniský ministr vnitra dnes potvrdil, že si živel vyžádal životy dvou starších mužů a dvou sester, které odnesla voda. V Nabeulu lijáky silně poškodily několik mostů a silnic.

zdroj: YouTube

"Pršet začalo v poledne, za čtyři hodiny se déšť změnil v liják. Voda se přelila přes most a zaplavila silnici," řekl agentuře AFP obyvatel Nabeulu Monsef Baruni.

"Měli jsme strach z další vlny," dodal s tím, že proto s celou rodinu odešel přenocovat do hotelu. "Neměli jsme žádné informace, nikdo neodpovídal, ani na číslech záchranářů, ani elektrárenská společnost."

Obchodníci v Nabeulu dnes začali zjišťovat rozsah škod, telefonické spojení zůstává stále ještě v části poloostrova přerušené a některé školy zrušily pondělní vyučování. Na místo se dnes vydal premiér Júsuf Šáhid, aby se setkal s postiženými lidmi.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

El Niño je zpět. Počasí může letos být extrémní, hrozí nejteplejší rok v…

19.02.2019 22:31 Aktualizováno Když v roce 2016 udeřil klimatický jev zvaný El Niño, meteorologové naměřili nejteplejší rok v…

Jak daleko do budoucna lze spolehlivě předpovědět počasí?

18.02.2019 13:43 Aktualizováno Předpověď počasí je věda založená na řadě výpočtů, modelů a znalosti fyzikálních zákonitostí. Jenže…

Austrálii zasáhla stoletá povodeň, v ulicích města plavou krokodýli a hadi

04.02.2019 15:46 Úřady ve městě Townsville na severovýchodě Austrálie vyzvaly obyvatele k ostražitosti poté, co lidé…

Středozápad USA čeká další šok, teploty vystřelí o 50 stupňů

01.02.2019 12:42 Nebývalé mrazy, které ochromily život na americkém středozápadě, může v příštích dnech vystřídat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama