Jako tsunami. Tuniské město spláchla blesková povodeň, čtyři mrtví

Nabeul - Přívalové deště zasáhly v sobotu poloostrov Cap Bon na severovýchodě Tuniska. Způsobily rozsáhlé záplavy, které si vyžádaly čtyři lidské životy a zničily desítky silnic, obchodů a vozidel. V některých čtvrtích Nabeulu, správního střediska stejnojmenné provincie, vystoupala voda až do výšky 1,7 metru. Rekordní přívaly deště představovaly někde ekvivalent až více než půlročních srážek, napsala agentura AFP.

Přidejte svůj názor

Zaplavená auta

Tuniský ministr vnitra dnes potvrdil, že si živel vyžádal životy dvou starších mužů a dvou sester, které odnesla voda. V Nabeulu lijáky silně poškodily několik mostů a silnic.

zdroj: YouTube

"Pršet začalo v poledne, za čtyři hodiny se déšť změnil v liják. Voda se přelila přes most a zaplavila silnici," řekl agentuře AFP obyvatel Nabeulu Monsef Baruni.

"Měli jsme strach z další vlny," dodal s tím, že proto s celou rodinu odešel přenocovat do hotelu. "Neměli jsme žádné informace, nikdo neodpovídal, ani na číslech záchranářů, ani elektrárenská společnost."

Obchodníci v Nabeulu dnes začali zjišťovat rozsah škod, telefonické spojení zůstává stále ještě v části poloostrova přerušené a některé školy zrušily pondělní vyučování. Na místo se dnes vydal premiér Júsuf Šáhid, aby se setkal s postiženými lidmi.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Arktida taje. Zažila druhý nejteplejší rok v historii měření

11.12.2018 20:36 Arktida letos zažila druhý nejteplejší rok ve více než staleté historii měření; výrazné oteplování…

Jihovýchod USA zasáhlo husté sněžení, přes 300 tisíc domácností je bez…

09.12.2018 19:07 Více než 330.000 odběratelů se ocitlo bez dodávek elektřiny kvůli silné sněhové bouři, která o…

Země se upeče? Globální teplota prudce vzroste, meteorologové troubí na…

29.11.2018 22:05 Aktualizováno Průměrná globální teplota by se mohla do roku 2100 zvýšit o tři až pět stupňů, varuje OSN. Letošek…

Svět zasáhne v roce 2019 katastrofa, varují meteorologové

28.11.2018 22:05 Aktualizováno V roce 2019 zasáhne svět se 75 až 80 procentní pravděpodobností klimatický jev zvaný El Niño. Ten s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama