Jako tsunami. Tuniské město spláchla blesková povodeň, čtyři mrtví

Nabeul - Přívalové deště zasáhly v sobotu poloostrov Cap Bon na severovýchodě Tuniska. Způsobily rozsáhlé záplavy, které si vyžádaly čtyři lidské životy a zničily desítky silnic, obchodů a vozidel. V některých čtvrtích Nabeulu, správního střediska stejnojmenné provincie, vystoupala voda až do výšky 1,7 metru. Rekordní přívaly deště představovaly někde ekvivalent až více než půlročních srážek, napsala agentura AFP.

Přidejte svůj názor

Zaplavená auta

Tuniský ministr vnitra dnes potvrdil, že si živel vyžádal životy dvou starších mužů a dvou sester, které odnesla voda. V Nabeulu lijáky silně poškodily několik mostů a silnic.

zdroj: YouTube

"Pršet začalo v poledne, za čtyři hodiny se déšť změnil v liják. Voda se přelila přes most a zaplavila silnici," řekl agentuře AFP obyvatel Nabeulu Monsef Baruni.

"Měli jsme strach z další vlny," dodal s tím, že proto s celou rodinu odešel přenocovat do hotelu. "Neměli jsme žádné informace, nikdo neodpovídal, ani na číslech záchranářů, ani elektrárenská společnost."

Obchodníci v Nabeulu dnes začali zjišťovat rozsah škod, telefonické spojení zůstává stále ještě v části poloostrova přerušené a některé školy zrušily pondělní vyučování. Na místo se dnes vydal premiér Júsuf Šáhid, aby se setkal s postiženými lidmi.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí se zblázní? Meteorologové se děsí příchodu jevu El Niño

21.10.2018 13:29 Aktualizováno Podle Světové meteorologické organizace je letos 70% šance na opětovný příchod jevu zvaného El Niño…

Zdá se vám, že jaro a podzim už neexistují? Podle vědců brzy můžeme přijít…

18.10.2018 10:57 Ruku v ruce s klimatickými změnami se mezi lidmi stále častěji hovoří o tom, že jaro a podzim už…

Tajfuny pobláznily přírodu. V Japonsku se stalo něco nečekaného

18.10.2018 08:50 Japonské sakury, které každé jaro přilákají do země tisíce turistů, letos nečekaně rozkvetly na…

Jak se bude měnit počasí do roku 2100? Vědci varují před další dobou…

17.10.2018 18:05 Aktualizováno Planeta Země před sebou nemá lichotivou budoucnost. Podle kalifornských vědců dojde k dalšímu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama