Na Japonsko se řítí masivní tajfun

K nejjižnějším ostrovům Japonska se dnes blíží silný tajfun Trami. V sobotu ráno místního času by měl zasáhnout ostrov Okinawa, odkud bude pokračovat k ostrovům Kjúšú a Honšú.

Přidejte svůj názor

Hurikán

Úřady varovaly obyvatele před riziky spojenými se silným větrem včetně vzedmutého moře, a prudkými dešti, které mohou přinést záplavy nebo sesuvy půdy. Letecké společnosti už začaly preventivně rušit lety.

Podle agentury AFP se Trami zatím pohybuje velmi pomalu, ale meteorologové předpokládají, že v nejbližších hodinách svůj postup zrychlí. Doprovází ho vítr dosahující rychlosti téměř 220 kilometrů v hodině. Už 24. letošní asijský tajfun se dnes ráno nacházel jihovýchodně od ostrova Okinawa.

Začátkem září zasáhl Japonsko tajfun Jebi, který si vyžádal více než deset obětí, citelné materiální škody a ohrozil letiště v Ósace, které je postavené na umělém ostrově na moři.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

El Niño je zpět. Počasí může letos být extrémní, hrozí nejteplejší rok v…

19.02.2019 22:31 Aktualizováno Když v roce 2016 udeřil klimatický jev zvaný El Niño, meteorologové naměřili nejteplejší rok v…

Jak daleko do budoucna lze spolehlivě předpovědět počasí?

18.02.2019 13:43 Aktualizováno Předpověď počasí je věda založená na řadě výpočtů, modelů a znalosti fyzikálních zákonitostí. Jenže…

Austrálii zasáhla stoletá povodeň, v ulicích města plavou krokodýli a hadi

04.02.2019 15:46 Úřady ve městě Townsville na severovýchodě Austrálie vyzvaly obyvatele k ostražitosti poté, co lidé…

Středozápad USA čeká další šok, teploty vystřelí o 50 stupňů

01.02.2019 12:42 Nebývalé mrazy, které ochromily život na americkém středozápadě, může v příštích dnech vystřídat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama