Japonsko zasáhl další mohutný tajfun, tisíce lidí se evakuují

Jihozápad Japonska dnes zasáhl tajfun Trami, který s sebou přinesl silný déšť a vítr. Zrušeny musely být četné lety a vlakové spoje, a to i v oblasti Tokia. Televize NHK informovala, že zrušeno bylo 930 leteckých spojů. Na jižním ostrově Kjúšú byly zaplaveny zemědělské usedlosti a domy, pro desítky tisíc lidí byly vydány evakuační příkazy. Z jižního Japonska je hlášeno 51 zraněných.

Přidejte svůj názor

Tokio
doporučujeme

Na Okinawě vítr už v sobotu poškodil elektrické vedení, na hlavních letištích v celé zemi, včetně dvou tokijských, bylo zrušeno mnoho spojů. K Tokiu by měl tajfun dorazit během dneška, v pondělí by měl zasáhnout sever Japonska.

Železniční spojení rychlovlaky je rušeno podle toho, kudy právě nejsilnější nápor větru prochází. Tokio ohlásilo přerušení spojů po 20:00 místního času (13:00 SELČ).

Trami se přežene nad stejnými oblastmi, které začátkem září zasáhl jeho předchůdce Jebi. Byl nejsilnějším tajfunem zaznamenaným v Japonsku za posledních 25 let a v oblasti Ósaky způsobil smrt 11 lidí. Při silných červencových deštích, které postihly západ Japonsko, přišlo o život 221 lidí.

Ósacké letiště, jež bylo zaplaveno při tajfunu Jebi, uzavřelo své dráhy od dnešního dopoledne do pondělního rána. Po tajfunu Jebi letiště naplno obnovilo provoz až 21. září.

V jižním a západním Japonsku dostalo příkaz k evakuaci 700.000 domácností, v prefekturách Okinawa a Kagošima je bez proudu zhruba 300.000 rodin.

Trami byl na pětibodové škále tajfunů zařazen do 2. kategorie. Má postupně dorazit na severovýchod země a dnes a v pondělí přejít přes ostrovy Kjúšú a hlavní ostrov Honšú.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

JAR pustoší záplavy a sesuvy půdy, domy se bortí před očima. Přes 50…

24.04.2019 12:25 Více než 50 lidí již zahynulo při rozsáhlých záplavách, které po silných deštích postihly…

loading...

Záplavy devastují Quebec: Pod vodou je 4000 budov, jedna žena zemřela

23.04.2019 10:01 Kvůli záplavám v kanadské provincii Quebec je pod vodou na 4000 budov, 1300 lidí se muselo…

Apokalypsa v Íránu: Ajatolláh kvůli záplavám uvolnil peníze z mimořádného…

15.04.2019 12:38 Íránský duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí povolil využít speciální fond k nápravě škod, které v…

Jih Ameriky devastují bouře a tornáda, několik mrtvých

14.04.2019 09:58 Jih Spojených států zasáhly v sobotu večer a v noci na dnešek silné bouře, které na některých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama