Tajfun Trami se prohnal kolem Tokia. Dva mrtví, téměř 130 zraněných

Dva mrtvé, dva pohřešované a téměř 130 zraněných si vyžádal tajfun Trami, který od víkendu sužuje Japonsko. Dnes časně ráno místního času se živel přehnal kolem metropole Tokia. Stovky letů a železničních spojů byly zrušeny, více než 750.000 domácností zůstalo bez proudu, napsal zpravodajský server BBC News.

Přidejte svůj názor

Hurikán Patricia z vesmíru (Foto: NASA Astronaut Scott Kelly)
doporučujeme

Tajfun Trami udeřil na západ Japonska poblíž města Ósaka v neděli kolem 20:00 místního času (13:00 SELČ). Přinesl s sebou silné lijáky a vichr dosahující v nárazech rychlosti až 216 kilometrů v hodině. Na jižním ostrově Kjúšú byly zaplaveny zemědělské usedlosti a domy, pro desítky tisíc lidí byly vydány evakuační příkazy.

zdroj: YouTube

Televize NHK uvedla, že dnes bylo kvůli tajfunu zrušeno zatím 230 leteckých spojů, převážně na severu Japonska. Televize rovněž odvysílala záběry na vlaková nádraží, před nimiž se shromáždily stovky cestujících. Jejich spoje byly buď zrušeny nebo výrazně zpožděny.

Trami se žene nad stejnými oblastmi, které začátkem září zasáhl jeho předchůdce Jebi. Byl nejsilnějším tajfunem zaznamenaným v Japonsku za posledních 25 let a v oblasti Ósaky způsobil smrt 11 lidí. Při silných červencových deštích, které postihly západ Japonsko, přišlo o život 221 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Expert na počasí vyráží dech. Zemi jsme zničili? Tohle přijde v příštích…

22.10.2019 17:49 Aktualizováno Navzdory všem snahám o stabilizaci klimatických změn je nedokážeme zcela zastavit. To potrvá…

Větrná bouře pustošila východ USA, stovky tisíc lidí zůstaly bez proudu

17.10.2019 16:59 Východní pobřeží Spojených států v okolí New Yorku a Bostonu zasáhla silná bouře, která během noci…

Bouřetřesení? Vědci prokázali nový jev, spojují se při něm dva ničivé živly

17.10.2019 07:42 Vědci na Floridě se zabývají možnými souvislostmi mezi dvěma přírodními živly, zemětřesením a…

Ničivý tajfun Hagibis: Počet obětí roste, po nezvěstných pátrá armáda

15.10.2019 16:20 Aktualizováno Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 73…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama