Na Floridu se řítí hurikán Michael, hrozí katastrofa

Mexickým zálivem na sever k pobřeží Floridy míří hurikán Michael, který v nadcházejících dnech podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) bude sílit. Na floridskou pevninu by měl vstoupit ve středu; nyní vichr a déšť, který živel doprovází, bičují západní cíp Kuby.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Hurikán
doporučujeme

Ještě než dnes zesílil na hurikán, ovlivnil Michael jako tropická bouře počasí ve Střední Americe. Silné deště tam způsobily záplavy, při nichž zemřelo nejméně 13 lidí. Nejvíce mrtvých, celkem šest, si vyžádaly silné deště o víkendu v Hondurasu, další lidé zemřeli v Nikaragui, Salvadoru a Kostarice.

Michael se dnes večer SELČ nacházel asi 30 kilometrů od západního pobřeží Kuby a pohyboval se na sever rychlostí kolem deseti kilometrů v hodině. Rychlost větrů dosahovala 120 kilometrů v hodině, což ho řadilo do nejslabší, první, z pěti kategorií. Do úterý ale Michael nad velmi teplými vodami Mexického zálivu rychle zesílí na třetí kategorii a jeho větry budou přesahovat 180 kilometrů v hodině.

Norská ropná společnost Equinor dnes kvůli hurikánu evakuovala personál ze své plošiny Titan v Mexickém zálivu. Ke stejnému kroku se odhodlaly i další těžební společnosti včetně BP, Exxon Mobil a BHP Billiton.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet obětí cyklóny Idai stále roste, 1500 lidí čeká na záchranu na…

24.03.2019 11:12 Počet obětí ničivé cyklóny Idai v Mosambiku vzrostl na 446. Informoval o tom dnes mosambický…

Cyklón Trevor bičuje sever Austrálie. Tisíce lidí evakuovány, hrozí…

23.03.2019 16:50 Silný déšť a vítr o rychlosti 250 kilometrů v hodině dnes přinesl na severní pobřeží Austrálie…

Apokalypsa v Mozambiku: Bouře Idai zabila 417 lidí, z domů jsou ruiny …

23.03.2019 12:00 Po řádění tropické cyklóny Idai zemřelo v Mosambiku již 417 lidí. Dnes o tom informoval tamní…

Cyklóna Idai vytvořila obří jezero, na potravinovou pomoc odkázáno 200…

21.03.2019 19:04 Aktualizováno Potravinovou pomoc v příštích třech měsících bude kvůli cyklóně Idai v Zimbabwe potřebovat zhruba…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama