Na Floridu se řítí hurikán Michael, hrozí katastrofa

Mexickým zálivem na sever k pobřeží Floridy míří hurikán Michael, který v nadcházejících dnech podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) bude sílit. Na floridskou pevninu by měl vstoupit ve středu; nyní vichr a déšť, který živel doprovází, bičují západní cíp Kuby.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Hurikán

Ještě než dnes zesílil na hurikán, ovlivnil Michael jako tropická bouře počasí ve Střední Americe. Silné deště tam způsobily záplavy, při nichž zemřelo nejméně 13 lidí. Nejvíce mrtvých, celkem šest, si vyžádaly silné deště o víkendu v Hondurasu, další lidé zemřeli v Nikaragui, Salvadoru a Kostarice.

Michael se dnes večer SELČ nacházel asi 30 kilometrů od západního pobřeží Kuby a pohyboval se na sever rychlostí kolem deseti kilometrů v hodině. Rychlost větrů dosahovala 120 kilometrů v hodině, což ho řadilo do nejslabší, první, z pěti kategorií. Do úterý ale Michael nad velmi teplými vodami Mexického zálivu rychle zesílí na třetí kategorii a jeho větry budou přesahovat 180 kilometrů v hodině.

Norská ropná společnost Equinor dnes kvůli hurikánu evakuovala personál ze své plošiny Titan v Mexickém zálivu. Ke stejnému kroku se odhodlaly i další těžební společnosti včetně BP, Exxon Mobil a BHP Billiton.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemi hrozí do roku 2100 katastrofa. Ani zdraví lidé ji nezvládnou

11.11.2018 22:30 Aktualizováno Do konce tohoto století mohou některé části země prožít vedra tak veliká, že je lidský organismus…

Jaká bude letošní zima? El Niño může způsobit katastrofu

06.11.2018 13:46 Světová meteorologická organizace (WMO) vydala zprávu, podle které existuje 70% pravděpodobnost, že…

Silný tajfun bičuje Filipíny. Šest mrtvých, tisíce lidí utekly ze svých…

30.10.2018 17:38 Aktualizováno Nejméně šest lidí přišlo o život při sesuvech půdy vyvolaných tajfunem Yutu, který dnes zasáhl…

Na Jižní Koreu se řítí hurikán Yutu. Evakuace začala

27.10.2018 16:16 Jihokorejská vláda začala s evakuací svých občanů, kteří kvůli tajfunu Yutu uvázli na souostroví…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama