Bouře udeřila na východ Indie. Pět mrtvých, pobřeží bičovaly masivní vlny

Nejméně pět obětí na životech si vyžádala prudká tropická bouře Titli, která dnes zasáhla východní pobřeží Indie. Vítr, který dosahoval rychlosti až 165 kilometrů v hodině, ničil nuzná obydlí, vyvracel stromy a zpřetrhával dráty telefonního a elektrického vedení. Bez elektřiny tak zůstává až 500.000 lidí, napsala agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Moře, ilustrační foto

Záplavy postihly nízkopoložené oblasti ve státech Urísa a Ándhrapradéš. Televizní záběry ukázaly stržené střechy a masivní vlny na pobřeží Ándhrapradéše. "Pět lidí zahynulo při pádu stromu nebo při zřícení zdi," uvedly místní úřady. Zároveň vyjádřily znepokojení nad nedostatečnými zásobami pitné vody.

"Obáváme se, že bylo vyvráceno šest až sedm tisíc sloupů elektrického vedení," cituje Reuters jednoho ze státních činitelů, podle nějž v části Ándhrapradéše bez elektřiny zůstává 400.000 až 500.000 lidí.

zdroj: YouTube

Ve státě Urísa bylo už ve středu evakuováno více než 300.000 lidí. Úřady varovaly lidi pomocí zpráv na komunikační aplikaci WhatsApp, oznámeními v televizním i rozhlasovém vysílání a s pomocí nejnovějšího varovného systému.

Přerušen byl už ve středu provoz místního přístavu Paradip a zrušeny byly četné vlakové i letecké spoje. Regionální vláda ve státě Urísa dnes mimo jiné oznámila, že školy po celém státě zůstanou na týden uzavřeny.

Témata: Indie | Bouře | Moře | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hurikán Michael byl monstrum. 12 mrtvých, část Floridy srovnána se zemí …

12.10.2018 14:54 Aktualizováno Počet obětí hurikánu Michael v USA dnes vzrostl na nejméně 12 poté, co pět mrtvých oznámil stát…

ŽIVĚ: Hurikán Michael plnou silou zasáhl Floridu. Hrozí obří katastrofa,…

10.10.2018 22:01 Aktualizováno Hurikán Michael nedaleko města Panama City na severozápadě Floridy vstoupil na pobřeží. Živel,…

Hurikán Michael zesílil. Obluda udeří na Floridu za pár hodin, varuje…

09.10.2018 22:10 Aktualizováno Hurikán Michael dnes zesílil na druhý stupeň z pěti kategorií a směřuje Mexickým zálivem k Floridě,…

Na Floridu se řítí hurikán Michael, hrozí katastrofa

08.10.2018 22:13 Mexickým zálivem na sever k pobřeží Floridy míří hurikán Michael, který v nadcházejících dnech…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama