VIDEO: Sydney zasáhla mohutná písečná bouře, lidé měli zdravotní potíže

Jihovýchod Austrálie dnes zasáhla mohutná písečná bouře. Ve městě Sydney špatná viditelnost způsobila zpoždění řady letů. Zdravotnické úřady podle serveru BBC News informovaly, že desítky lidí si stěžovaly na dýchací potíže.

Přidejte svůj názor

Písečná bouře, ilustrační foto

V Sydney a dalších oblastech státu Nový Jižní Wales se obloha v důsledku písečné bouře zbarvila do oranžova a postižené lokality pokryla oblaka dusivého prachu.

zdroj: YouTube

Podle úřadů ke vzniku bouře přispělo vleklé sucho, které sužuje Nový Jižní Wales od srpna. Dnešní silný vichr prach a písek zvířil. Prašný pás dosahoval šířky 500 kilometrů.

Úřady v Sydney předem vydaly varování pro obyvatele před dopady, které může mít bouře na jejich zdraví. Občany vyzvaly, aby, pokud možno, zůstali doma. To platilo především pro děti, starší lidi a osoby s dýchacími problémy.

Živel vyvolal vzpomínky na ještě intenzivnější písečnou bouři, která zahalilaSydney prachem v roce 2009. Tehdy trpěly dýchacími potížemi stovky lidí a lety byly rušeny či odkláněny do jiných australských měst.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

El Niño je zpět. Počasí může letos být extrémní, hrozí nejteplejší rok v…

19.02.2019 22:31 Aktualizováno Když v roce 2016 udeřil klimatický jev zvaný El Niño, meteorologové naměřili nejteplejší rok v…

Jak daleko do budoucna lze spolehlivě předpovědět počasí?

18.02.2019 13:43 Aktualizováno Předpověď počasí je věda založená na řadě výpočtů, modelů a znalosti fyzikálních zákonitostí. Jenže…

Austrálii zasáhla stoletá povodeň, v ulicích města plavou krokodýli a hadi

04.02.2019 15:46 Úřady ve městě Townsville na severovýchodě Austrálie vyzvaly obyvatele k ostražitosti poté, co lidé…

Středozápad USA čeká další šok, teploty vystřelí o 50 stupňů

01.02.2019 12:42 Nebývalé mrazy, které ochromily život na americkém středozápadě, může v příštích dnech vystřídat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama