VIDEO: Sydney zasáhla mohutná písečná bouře, lidé měli zdravotní potíže

Jihovýchod Austrálie dnes zasáhla mohutná písečná bouře. Ve městě Sydney špatná viditelnost způsobila zpoždění řady letů. Zdravotnické úřady podle serveru BBC News informovaly, že desítky lidí si stěžovaly na dýchací potíže.

Přidejte svůj názor

Písečná bouře, ilustrační foto

V Sydney a dalších oblastech státu Nový Jižní Wales se obloha v důsledku písečné bouře zbarvila do oranžova a postižené lokality pokryla oblaka dusivého prachu.

zdroj: YouTube

Podle úřadů ke vzniku bouře přispělo vleklé sucho, které sužuje Nový Jižní Wales od srpna. Dnešní silný vichr prach a písek zvířil. Prašný pás dosahoval šířky 500 kilometrů.

Úřady v Sydney předem vydaly varování pro obyvatele před dopady, které může mít bouře na jejich zdraví. Občany vyzvaly, aby, pokud možno, zůstali doma. To platilo především pro děti, starší lidi a osoby s dýchacími problémy.

Živel vyvolal vzpomínky na ještě intenzivnější písečnou bouři, která zahalilaSydney prachem v roce 2009. Tehdy trpěly dýchacími potížemi stovky lidí a lety byly rušeny či odkláněny do jiných australských měst.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jihovýchod USA zasáhlo husté sněžení, přes 300 tisíc domácností je bez…

09.12.2018 19:07 Více než 330.000 odběratelů se ocitlo bez dodávek elektřiny kvůli silné sněhové bouři, která o…

Země se upeče? Globální teplota prudce vzroste, meteorologové troubí na…

29.11.2018 22:05 Aktualizováno Průměrná globální teplota by se mohla do roku 2100 zvýšit o tři až pět stupňů, varuje OSN. Letošek…

Svět zasáhne v roce 2019 katastrofa, varují meteorologové

28.11.2018 22:05 Aktualizováno V roce 2019 zasáhne svět se 75 až 80 procentní pravděpodobností klimatický jev zvaný El Niño. Ten s…

V Queenslandu propuklo peklo: Požáry mimo kontrolu, tisíce Australanů…

28.11.2018 09:48 Na severovýchodě Austrálie se dál rozrostly lesní požáry, které se od víkendu šíří ve státě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama