VIDEO: Sydney zasáhla mohutná písečná bouře, lidé měli zdravotní potíže

Jihovýchod Austrálie dnes zasáhla mohutná písečná bouře. Ve městě Sydney špatná viditelnost způsobila zpoždění řady letů. Zdravotnické úřady podle serveru BBC News informovaly, že desítky lidí si stěžovaly na dýchací potíže.

Přidejte svůj názor

Písečná bouře, ilustrační foto
doporučujeme

V Sydney a dalších oblastech státu Nový Jižní Wales se obloha v důsledku písečné bouře zbarvila do oranžova a postižené lokality pokryla oblaka dusivého prachu.

zdroj: YouTube

Podle úřadů ke vzniku bouře přispělo vleklé sucho, které sužuje Nový Jižní Wales od srpna. Dnešní silný vichr prach a písek zvířil. Prašný pás dosahoval šířky 500 kilometrů.

Úřady v Sydney předem vydaly varování pro obyvatele před dopady, které může mít bouře na jejich zdraví. Občany vyzvaly, aby, pokud možno, zůstali doma. To platilo především pro děti, starší lidi a osoby s dýchacími problémy.

Živel vyvolal vzpomínky na ještě intenzivnější písečnou bouři, která zahalilaSydney prachem v roce 2009. Tehdy trpěly dýchacími potížemi stovky lidí a lety byly rušeny či odkláněny do jiných australských měst.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Expert na počasí vyráží dech. Zemi jsme zničili? Tohle přijde v příštích…

23.10.2019 22:09 Aktualizováno Navzdory všem snahám o stabilizaci klimatických změn je nedokážeme zcela zastavit. To potrvá…

Větrná bouře pustošila východ USA, stovky tisíc lidí zůstaly bez proudu

17.10.2019 16:59 Východní pobřeží Spojených států v okolí New Yorku a Bostonu zasáhla silná bouře, která během noci…

Bouřetřesení? Vědci prokázali nový jev, spojují se při něm dva ničivé živly

17.10.2019 07:42 Vědci na Floridě se zabývají možnými souvislostmi mezi dvěma přírodními živly, zemětřesením a…

Ničivý tajfun Hagibis: Počet obětí roste, po nezvěstných pátrá armáda

15.10.2019 16:20 Aktualizováno Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 73…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama