Východní Středomoří zasáhla písečná bouře, Izrael trápí povodně

Vlna špatného počasí dnes přinesla do částí východního Středomoří písečnou bouři, krupobití, sněžení i silné deště. V egyptském hlavním městě Káhiře zatemnil nebe oranžový mrak, chodci si zakrývali tváře před poryvy větru, který místy dosahoval rychlosti 50 kilometrů v hodině. Egyptská meteorologická služba vybídla občany ke zvýšené opatrnosti. Písečné bouře bývají v pozdní zimě a brzy zjara v této části Blízkého východu poměrně časté.

Přidejte svůj názor

Písečná bouře, ilustrační foto
doporučujeme

Větry unášející velké množství písku bičují také Izrael, Západní břeh Jordánu a Pásmo Gazy.

U Tel Avivu padaly také kroupy a podle meteorologů má k večeru dorazit do Jeruzaléma sněhová bouře. Šlo by o první sníh v tomto městě po několika letech. Místní policie se připravuje na uzavření hlavních silnic a mnoho škol i univerzit se dnes rozhodlo předčasně ukončit výuku.

Ve vyšších polohách v hornatém severu židovského státu sněží již nyní. Prudké lijáky tam místy proměnily silnice v řeky bahna a uvěznily několik aut. V Gaze se rybáři museli kvůli nepřízni počasí vrátit do svých přístavů.

V Libyi zapříčinily deště a silný vítr v kombinaci s nízkými teplotami zvýšenou spotřebu elektrické energie, která přetížila rozvodovou síť a způsobila výpadky dodávek proudu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cyklon Fani zabil 33 lidí, stovky zraněných. Děsivé záběry řádění živlu …

05.05.2019 14:24 Cyklon Fani, který v minulých dnech zasáhl východní Indii a ve slabší formě pak Bangladéš,…

Cyklon Fani zabil 16 lidí. Trhal střechy, část města Purí je srovnána se…

04.05.2019 15:26 Nejméně 16 obětí si už vyžádal cyklon Fani, který v pátek zasáhl východní pobřeží Indie a dnes se…

Cyklon Fani udeřil na Indii. Vyvrací stromy a stožáry, evakuováno přes…

03.05.2019 18:38 Aktualizováno Na východní pobřeží Indie dnes udeřil cyklon Fani, kvůli němuž úřady evakuovaly přes milion lidí.…

Blíží se katastrofa? Na Indii se řítí cyklon, víc než milion lidí v…

02.05.2019 20:01 Aktualizováno K západnímu pobřeží Indie se z Bengálského zálivu blíží nebezpečný cyklon Fani. V ohrožení jsou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama