Středozápad USA čeká další šok, teploty vystřelí o 50 stupňů

Nebývalé mrazy, které ochromily život na americkém středozápadě, může v příštích dnech vystřídat další rekordní změna počasí. Podle dnešní informace amerických meteorologů už v první polovině příštího týdne oblast zasaženou nyní arktickým vzduchem čeká zvýšení teploty téměř o 50 stupňů Celsia. Mrazy si zatím v USA podle agentury AP vyžádaly 15, podle jiných zdrojů 21 mrtvých.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Východ USA jen obtížně zvládá sněhovou kalamitu a mrazy (4. 1. 2018).

Prasklá vodovodní potrubí, rozvodněné řeky, záplavy a poničené silnice - to všechno mohou obyvatelé rozlehlé oblasti kolem Velkých jezer očekávat po prakticky okamžitém přechodu z brutální zimy do slunečného jara.

Ve státě Illinois, kde se nyní teploty pohybují kolem 35 stupňů pod nulou, čekají v nejbližších dnech meteorologové teploty kolem plus 13 stupňů, možná i vyšší.

Dnešní povětrnostní hlášení potvrzují pomalý ústup mrazivého počasí. Studený arktický vítr se přesouvá východním směrem, ale definitivní úleva se čeká až v příštích dvou dnech.

V okolí Chicaga a Detroitu stále nejezdí vlaky ani linkové autobusy, školy jsou prázdné. Třicetistupňové mrazy ve čtvrtek nahlásila velká města Chicago, Milwaukee a Minneapolis, absolutní rekord zaznamenalo město Cotton ve státě Minnesota, kdy bylo 48 stupňů pod nulou.

Prudká změna počasí může podle agentury AP způsobit větší problémy než sám mráz. Očekávat lze hlavně časté poruchy vodovodního potrubí, tím spíš, že například v Detroitu jsou některé úseky staré 150 let. Problémy budou mít silničáři, poškozeny mohou být mostní konstrukce.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cyklóna Idai má už přes 300 obětí, přeživší čekají na stromech na záchranu

20.03.2019 15:21 Cyklóna Idai si v Mosambiku a Zimbabwe vyžádala přes 300 mrtvých. Bilance obětí živlů, které oblast…

Naprostá zkáza: Cyklóna Idai připravila 400 tisíc lidí o střechu nad hlavou

19.03.2019 15:55 V důsledku řádění tropické cyklóny Idai v Mosambiku přišlo podle odhadů Červeného kříže dočasně o…

Katastrofa: Masy bahna a kamení smetly část provincie Papua, 89 mrtvých

19.03.2019 08:26 Počet obětí záplav a sesuvů půdy v nejvýchodnější indonéské provincii Papua vzrostl na 89 a další…

Letošní počasí bude Čechy stát hodně peněz

18.03.2019 17:19 Aktualizováno Oteplování Země nemá dopady jen na klimatické změny a zemědělství, ale i na ekonomiku jako takovou.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama