Na Los Angeles se valí studená fronta, po půl století by mělo sněžit

V kalifornském Los Angeles by v příštích dnech poprvé po víc než půl století mohl napadnout sníh a popraškem by studená fronta mohla pokrýt i kopce vzdálené jen několik kilometrů od místa, kde se v neděli budou udělovat ceny americké filmové akademie Oscar. Napsal to ve čtvrtek list The Los Angeles Times. V největším kalifornském městě naposledy sněžilo v roce 1962.

Přidejte svůj názor

Počasí
doporučujeme

Za blížící se problémy může mimořádně studená fronta, která se na jihozápad USA blíží z kanadské provincie Alberta, napsal deník s odkazem na předpovědi meteorologů. Už ve čtvrtek padal sníh v nevadském Las Vegas. V horách San Gabriel vzdálených necelých 70 kilometrů severovýchodně od Los Angeles má napadnout 15 centimetrů sněhu.

zdroj: YouTube

Sněžit bude zřejmě i v losangeleském okresu Hollywood Hills, který leží jen 16 kilometrů od zábavního střediska Staples Center, kde se budou Oscary v neděli rozdávat.

V minulých dnech sněžení zaskočilo některé výše položené oblasti v okolí Los Angeles. Ve čtyřech městech okresu San Bernardino sníh komunální služby tak zaskočil, že musela být zrušena školní docházka. Meteorologové na víkend varují před kluzkými silnicemi a vyzývají řidiče k opatrnosti.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Bangladéš se řítí mohutný cyklón Bulbul, 1,5 milionu lidí evakuováno

09.11.2019 22:05 Aktualizováno Indii a jih Bangladéše dnes zasáhl cyklón Bulbul. Z Indie jsou hlášeni první dva mrtví, evakuovány…

Na Egypt a Izrael se řítí neobvyklý hurikán

25.10.2019 23:06 Meteorologové sledují shluk bouří nad Středozemním mořem, který by se mohl proměnit v neobvyklý …

Japonsko zasáhla další přírodní katastrofa, po nezvěstných pátrá armáda

25.10.2019 17:25 Jedna žena zemřela a dva další lidé jsou pohřešováni po sesuvech půdy způsobených silnými dešti,…

Expert na počasí vyráží dech. Zemi jsme zničili? Tohle přijde v příštích…

23.10.2019 22:09 Aktualizováno Navzdory všem snahám o stabilizaci klimatických změn je nedokážeme zcela zastavit. To potrvá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama