Část USA zpustošila vichřice. Dva mrtví, živel strhl návěs traktoru z mostu

Několik tisíc lidí odřízl od elektřiny silný vítr, který už druhý den sužuje východ Spojených států. Postižena je Západní Virginie, kde vichr v neděli dosáhl rychlosti 119 kilometrů za hodinu. Na letišti v Pittsburghu naměřili vítr o rychlosti 98 kilometrů za hodinu. Větrné bouře o víkendu zasáhly i jih USA, při tornádu v Mississippi zemřela žena a v Tennessee zemřel při záplavách jeden muž.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

V Ohiu motorista zaznamenal na videu návěs traktoru, který se ve větru převrátil a přepadl z mostu. Záběry z New Yorku ukazují pouliční stánky kymácející se ve větru.

Varování před silným větrem platí pro dnešek na atlantském pobřeží ve střední části USA a také ve státech na severovýchodě USA.

zdroj: YouTube

Město Columbus v Mississippi zasáhlo o víkendu tornádo a smetlo dům, který se jeho majitelé pokoušeli opravit. V jeho troskách zemřela majitelka. Dalších 12 lidí utrpělo zranění, tornádo poničilo místní školu, kostel a dvě městská centra.

Na jihu USA jsou po silném dešti a několika bouřích zatopeny dálnice, parky, mosty i domy. V Tennessee zemřel muž, když vjel autem do zatopeného místa. V několika okresech Tennessee pomáhají lidem záchranáři. V Západní Virginii evakuovali ze zatopených nízko položených míst 11 rodin.

Ve státě Kentucky uzavřeli most nad řekou Ohio, který denně používá 4700 automobilů. Uzávěra má trvat nejméně do čtvrtka. Hladina řeky vystoupala na třetí vůbec kdy naměřenou úroveň a má na ní zůstat týden.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aljaška taje. Letošní červenec nejteplejším v historii

17.08.2019 20:31 Letošní červenec se stal doposud vůbec nejteplejším měsícem Aljašky. Průměrná teplota tam dosáhla…

Sydney čeká katastrofa? Brzy muže být bez vody, sucho neúprosně postupuje

16.08.2019 10:50 Úřady v australském státě Nový Jižní Wales varují, že nebývalým tempem ubývá množství vody v tocích…

Japonsko devastuje bouře Krosa, její "oko" je nezvykle velké. Jeden mrtvý,…

15.08.2019 18:02 Aktualizováno Japonsko dnes zasáhla tropická bouře Krosa, která si vyžádala nejméně jednu oběť a zranila 34 lidí.…

Tajfun Krosa se řítí na Japonsko. Zastaví šinkanzeny, jsou rušeny lety

14.08.2019 09:08 Japonsko se připravuje na příchod tajfunu Krosa, který by měl podle meteorologů na západní pobřeží…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama