Jih Ameriky devastují bouře a tornáda, několik mrtvých

Jih Spojených států zasáhly v sobotu večer a v noci na dnešek silné bouře, které na některých místech doprovázela tornáda. Nejméně dva lidé přišli o život a několik dalších utrpělo zranění, informovala dnes agentura AP.

Tornádo
doporučujeme

Jistý muž na jihozápad od Memphisu ve státě Tennessee utrpěl zranění, když se při tornádu vznesl mobilní dům, v němž bydlí, a on z něj vypadl. Stát Mississippi bičovaly v sobotu večer a v noci vydatné lijáky, které se pak přesunuly do sousední Alabamy. Studenti Mississippské státní univerzity se ukryli ve sklepích a chodbách budov, když se k univerzitnímu areálu přiblížilo tornádo. Nikdo neutrpěl zranění, poškozeny nebyla ani žádná z budov, v kampusu jsou ale popadané stromy.

Na východě Texasu ve městě Lufkin zemřely dvě děti ve věku tří a osmi let poté, co vichr vyvrátil strom a ten se zřítil na zadní sedadla auta, v němž seděly. Jejich rodičům na předních sedadlech se nic nestalo.

Přívalové lijáky na některých místech způsobily bleskové záplavy, ve státech Texas, Mississippi, Louisiana a Arkansas bylo v sobotu pozdě večer více než 140.000 domácností bez dodávek elektrického proudu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama