Ameriku čeká živelná katastrofa? Z jihu se blíží hurikán

Na Mexickým zálivem se formuje silná tropická bouře, která může dosáhnout síly hurikánu a ohrozit Louisianu. Agentura AP informovala, že jihovýchodně od New Orleansu úřady dnes nařídily povinnou evakuaci. Meteorologové předpovídají, že bouře zasáhne pobřeží o víkendu a že ji bude doprovázet velmi silný déšť.

Hurikán - ilustrační foto
doporučujeme

V New Orleansu vydatně pršelo už ve středu. Bouře, která dostane jméno Barry, se může stát prvním hurikánem sezony a zasáhnout může kromě Louisiany také Mississippi a Texas. Přinese další vodu do řeky Mississippi, jejíž hladina je vysoko už nyní.

Meteorologové předpovídají, že Barry nebude nebezpečná ani tak silou větru, jako přívalem vody.

Louisianský guvernér John Bel Edwards vyhlásil pohotovost a oznámil, že po celém státě budou rozmístěni příslušníci národní gardy a speciální vozidla pro zásah ve vzedmuté vodě. "Ve hře je celé pobřeží Louisiany," řekl.

Úřady v New Orleansu lidem doporučily, aby si udělali zásoby aspoň na tři dny a aby dohlédli na propustnost odvodňovacích kanálů.

Povinná evakuace byla nařízena zhruba 10.000 lidem v okrese Plaquemines, který byl značně postižen při hurikánu Katrina v roce 2005. Na obou březích Mississippi tam byla zřízena sběrná místa, odkud budou lidi odvážet autobusy do evakuačních středisek. Oddělená vozidla budou určena pro svoz koček a psů a pokud lidé nebudou mít přepravky, úřady je poskytnou. Evakuace začne dnes o půlnoci SELČ a má skončit do pátečního odpoledne místního času.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouři Isaias na východě USA provázela tornáda, několik mrtvých

05.08.2020 19:27 Aktualizováno Nejméně osm obětí si vyžádala tropická bouře Isaias, která se přehnala východním pobřežím Spojených…

Bouře Isaias má sílu téměř jako hurikán, zasáhne Jižní a Severní Karolínu

03.08.2020 09:11 Tropická bouře Isaias zasáhne americké státy Jižní a Severní Karolína silou blízkou hurikánu,…

K Floridě míří bouře Isaias, v Dominikánské republice zabíjela

02.08.2020 16:39 Silný vichr a lijáky dnes zasáhly východní pobřeží Floridy, k němuž se přiblížila tropická bouře…

Bouře Isaias zesílila na hurikán, pustoší státy v Karibiku

31.07.2020 08:31 Tropická bouře Isaias v Karibiku zesílila poblíž Baham na hurikán. Informovalo o tom ve čtvrtek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama