Azory zasáhl hurikán Lorenzo, přinesl obří vlny. Teď míří na Irsko

Západ Azorských ostrovů dnes ráno zasáhl hurikán Lorenzo, který v tomto portugalském autonomním regionu způsobil jen menší škody. Nyní Lorenzo, který už zeslábl na nejnižší úroveň stupnice hurikánů, postupuje směrem na severovýchod a ve čtvrtek odpoledne by se měl přiblížit k Irsku, informovala dnes agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Hurikán
doporučujeme

Na západě Azorských ostrovů způsobil vítr, který hurikán provázel, velké vlny a lámal stromy. Místní úřady už v úterý večer preventivně uzavřely ulice na pobřeží, zavřeny na Azorech zůstaly dnes také školy a provoz byl zastaven i v některých z tamních přístavů.

Síla větru ráno na nejzápadnějším z Azorských ostrovů, ostrově Flores s asi pěti tisíci obyvateli, dosahovala přibližně 130 kilometrů v hodině, na ostrově Faial, kde žije na 15.000 lidí, to bylo 145 kilometrů v hodinu. Nyní se hurikán Lorenzo podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) pohybuje směrem na severovýchod a provází ho vítr o síle asi 150 kilometrů v hodině.

Hurikán Lorenzo v sobotu vytvořil rekord, když se stal prvním hurikánem páté, tedy nejvyšší kategorie, který dorazil takto daleko na severovýchod Atlantiku. Poté postupně zeslábl.

Azorské ostrovy leží zhruba 1360 km od pobřeží pevninského Portugalska, obývá je asi 250.000 obyvatel a jsou oblíbeným cílem turistů.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ničivá bouře udeřila na východě USA, bez proudu bylo 430 tisíc domácností

17.10.2019 16:59 Východní pobřeží Spojených států v okolí New Yorku a Bostonu zasáhla silná bouře, která během noci…

Bouřetřesení? Vědci prokázali nový jev, spojují se při něm dva ničivé živly

17.10.2019 07:42 Vědci na Floridě se zabývají možnými souvislostmi mezi dvěma přírodními živly, zemětřesením a…

Ničivý tajfun Hagibis: Počet obětí roste, po nezvěstných pátrá armáda

15.10.2019 16:20 Aktualizováno Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 73…

Tokio si oddychlo, tajfun Hagibis nezničil sportoviště pro olympiádu 2020

15.10.2019 09:27 Tajfun Hagibis, jenž o víkendu zasáhl Japonsko, nezpůsobil téměř žádné škody na sportovištích pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama