Bermudy se ponořily do tmy. Hurikán Humberto strhal elektrické vedení, hrozí tornáda

Bermudy zasáhl hurikán Humberto. Na ostrovech poničil elektrické vedení, takže desítky tisíc lidí jsou tam bez elektřiny. Podle dosavadních informací ale nikdo nezemřel, uvedla agentura AP. Americké Národní středisko pro hurikány (NHC) obyvatele varovalo, že vysoké vlny mohou v pobřežních oblastech způsobit záplavy.

Přidejte svůj názor

Hurikán Humberto (září 2019)
doporučujeme

Meteorologové mezitím snížili kategorii hurikánu na druhou nejnižší. Tropické bouře ale v širší oblasti ohrožují i další místa, například v americkém státě Texas bouře Imelda způsobila záplavy.

Ve středu večer místního času bylo na Bermudách bez dodávek elektřiny více než 28.000 domácností a firem, uvedla místní energetická společnost Belco. Úřady vyzvaly obyvatele, aby nevyjížděli na silnice a připravili se na případná tornáda.

Dnes meteorologové z NHC uvedli, že Humberto zeslábl a teď ho lze na Saffirově-Simpsonově škále zařadit už do druhé kategorie z pěti. Nyní se pohybuje asi 665 kilometrů severovýchodně od Bermud a doprovází ho vítr o rychlosti 175 kilometrů za hodinu.

Na jih Spojených států udeřila tropická bouře Imelda. S vydatným deštěm, který přinesla, se potýkají především v Texasu a Louisianě. V okolí Houstonu museli kvůli záplavám evakuovat nemocnici a uzavřít řadu silnic. Na mezinárodním letišti nejlidnatějšího texaského města zrušili stovky letů.

Nad Atlantským oceánem východně od Malých Antil se vytvořil hurikán Jerry, který by měl v následujících dnech zesilovat. Jerry by se měl v pátek přehnat severně od Závětrných ostrovů, v sobotu kolem Portorika a v neděli východně od Baham.

Nedaleko pobřeží státu Colima na jihozápadě Mexika pak na hurikán zesílila tropická bouře Lorena. Rychlost větru, který ji provází, dosahuje až 110 kilometrů za hodinu. V pátek či sobotu by Lorena měla dorazit k jižnímu cípu Kalifornského poloostrova. Zástupcům mexických úřadů dělají starosti přívalové srážky, které mohou spadnout v oblastech na jihu země zasažených dříve suchem.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ničivý tajfun Hagibis: Počet obětí roste, po nezvěstných pátrá armáda

15.10.2019 16:20 Aktualizováno Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 73…

Tokio si oddychlo, tajfun Hagibis nezničil sportoviště pro olympiádu 2020

15.10.2019 09:27 Tajfun Hagibis, jenž o víkendu zasáhl Japonsko, nezpůsobil téměř žádné škody na sportovištích pro…

Zkáza po tajfunu Hagibis: Škody v Japonsku jsou obrovské, hrozí sesuvy…

14.10.2019 08:34 Týmy záchranářů dnes pokračovaly v pátrání po nezvěstných v severní a centrální části Japonska, kde…

Silný tajfun Hagibis zasáhl Japonsko, udeřilo i zemětřesení

12.10.2019 22:50 Aktualizováno Tajfun Hagibis, označovaný za nejsilnější v regionu za posledních 60 let, si dnes na centrálním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama