Centrální část USA bičují deště, tornáda a sněhové bouře

Centrální část Spojených států sužuje silný vítr, déšť i sněžení. Na severu Texasu hlásí úřady od pátku 14 tornád, vítr o rychlosti až 140 kilometrů za hodinu a kroupy velikosti baseballových míčků.

Tornádo
doporučujeme

Letiště v Denveru zrušilo kvůli nepříznivému počasí za víkend přes 2000 letů a místní úřady předpokládají, že by mohlo napadnout až 60 centimetrů mokrého sněhu. Varování před silným větrem nyní platí pro sedm milionů Američanů, výstraha kvůli sněhovým bouřím se týká 300.000 lidí, napsal server CNN.

Extrémní počasí zatím podle úřadů nemá žádné oběti. Tornáda v Texasu však poničila několik domů, sloupů elektrického vedení, či věže s vysílači mobilního signálu.

V částech státu Missouri napršelo 15 centimetrů srážek, Kansas a Nebraska hlásí úhrn přes deset centimetrů. Všechny tři státy varují obyvatele před nebezpečím záplav.

V Coloradu hustě sněží, podle serveru televize ABC napadlo v Denveru zatím téměř 18 centimetrů pokrývky. Ve městě Cheyenne v sousedním Wyomingu pak ještě o asi tři centimetry více.

Meteorologové varují, že silný vítr a sněžení má v Coloradu, Wyomingu, Nebrasce a Jižní Dakotě pokračovat, což může na některých místech zcela ochromit dopravu. V Coloradu již nyní policie uzavřela několik velkých silnic včetně částí mezistátních dálnic.

Bouře se bude pohybovat v příštích dvou dnech směrem na východ, začátkem příštího týdne by proto silné srážky mohly postihnout rovněž státy Alabama Georgia.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Austrálii se řítí cyklon Seroja, úřady vyzvaly obyvatele, aby odjeli

10.04.2021 11:16 Úřady v Západní Austrálii dnes kvůli blížícímu se cyklonu Seroja vyzvaly obyvatele středozápadního…

Austrálie vydala nová varování před silným deštěm a záplavami

23.03.2021 14:36 Australské úřady dnes vydaly čerstvé varování před záplavami a také rozhodnutí o evakuaci dalších…

Hurikány už nebudou pojmenovávány podle řecké abecedy

18.03.2021 17:05 Svět se již zřejmě nikdy nedočká hurikánů Pí, Sigma, či Omega. Světová meteorologická organizace …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama