Ledová bouře zasáhla ruský Přímořský kraj, tisíce lidí jsou bez proudu

Tisíce obyvatel části ruského Dálného východu jsou už přes týden bez elektřiny a mnohde i bez vytápění. Problémy v Přímořském kraji přišly, když v noci na 19. listopadu začaly vydatné deště, které přešly ve sněžení, a následné mrazy, informovala ruská média.

Vladivostok v zimě, ilustrační foto
doporučujeme

Pod tíhou ledové námrazy se leckde zpřetrhalo vedení elektrické energie a popadaly stromy. V důsledku toho zůstalo podle agentury TASS v 73 městech a obcích postupně bez proudu více než 180.000 obyvatel. Od 20. listopadu platí v Přímoří regionální stav nouze.

Aktuálně by podle federálního ministra pro rozvoj Dálného východu Alexeje Čekunkova mělo být v Přímořském kraji kolem 4000 obyvatel, kteří jsou stále bez elektřiny. Několik tisíc lidí je také dočasně bez vytápění. Předpokládá se, že během tohoto víkendu by se jejich situace měla konečně zlepšit.

Ve Vladivostoku, který je správním střediskem Přímořského kraje, se dnes konají dobrovolnické brigády: kolem čtyř a půl tisíce lidí čistí ulice a veřejná prostranství od popadaných větví i celých stromů a odstraňuje led.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama