Louisiana s obavami čeká na hurikán Delta, ulice měst jsou liduprázdné

Americká Louisiana se připravuje na úder hurikánu Delta, který se blíží z Mexického zálivu. Na pobřeží lidé už ochránili deskami okna domů a ulice jsou liduprázdné. Delta je 25. pojmenovanou bouří letošní mimořádně rušné hurikánové sezony a podle meteorologů zasáhne americkou pevninu dnes v oblasti louisianského pobřeží.

Hurikán
doporučujeme

Podle agentury AP zatím není jasné, zda si Delta udrží sílu třetího stupně na pětistupňové škále nebo zeslábne na druhý. I v tom případě by byla stále ničivá, protože vítr může mít rychlost bezmála 180 kilometrů za hodinu.

Louisiana je letos v ohrožení silnou bouří pošesté. Tropická bouře Cristobal zpustošila její jihovýchod v červnu, hurikán Laura pak v srpnu na jihozápadě zabil 30 lidí.

zdroj: YouTube

Podle AP se lidé v Louisianě na bouři připravují zodpovědně. "Můžete mít nový dům i nové auto, ale ne nový život," řekl Hilton Stroder z Abbevillu, který obednil dům a chystal se s ženou odjet k synovi, který bydlí dále na východě.

Národní středisko pro hurikány (NHC) ve čtvrtek večer vydalo varování pro oblast od texaského High Islandu po Morgan City v Louisianě.

Lidé do poslední chvíle nakupovali zásoby potravin a plnili nádrže aut. Guvernér Bel Edwards řekl, že se Delta blíží k oblasti u hranice s Texasem, zasažené v srpnu při hurikánu Laura. "Máme tam lidi, kteří jsou už velmi unavení," řekl. Na některých místech, například v Bell City, se stále vrší do dvoumetrové výšky trosky po Lauře. Lidé se začali bát, že Delta odpad rozvíří a z úlomků se stanou smrtící projektily. Při pohledu na louisianské město Lake Charles v této oblasti se zdá, že Delta už udeřila - po Lauře jsou tam stále vidět vyvrácené stromy, stržené střechy i ulice plné smetí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Filipínách se po tajfunu Molave pohřešuje 12 rybářů, Vietnam chystá…

26.10.2020 12:18 Na Filipínách pohřešují po úderu tajfunu Molave 12 rybářů. Tajfun udeřil v noci z neděle na dnešek…

Počet přírodních katastrof roste. Humanitární pomoc bude potřebovat stále…

13.10.2020 14:55 Počet přírodních katastrof se v posledních 20 letech výrazně zvýšil. Upozorňuje na to dnes Světová…

Hurikán Delta zasáhl jih USA, zeslábl na nejnižší stupeň

10.10.2020 08:51 Hurikán Delta, který v pátek dorazil na pobřeží amerického státu Louisiana, přinesl na jih USA…

Hurikán Delta se prohnal Mexikem a míří k USA, hladina oceánu se zvedne o…

08.10.2020 12:06 Hurikán Delta přešel nad mexickým poloostrovem Yucatán a míří k jižnímu pobřeží Spojených států. V…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama