Meteorologové letos v Atlantiku čekají až šest velkých hurikánů

Americký Národní úřad pro oceány a ovzduší (NOAA) pro letošní hurikánovou sezonu v Atlantickém oceánu očekává až šest velkých hurikánů, kdy vítr dosahuje rychlosti přes 179 kilometrů v hodině.

Hurikán
doporučujeme

Podle NOAA bude letošní rok nad normálem, úřad předpokládá vytvoření 13 až 19 bouří, které dostanou jméno, napsala dnes agentura Reuters.

Poslední dva roky byly rovněž co do počtu bouří nadprůměrné, v roce 2018 se jich vytvořilo 15 a loni 18, které dostaly jméno. NOAA předpovídá, že se nad Atlantikem zformuje tři až šest velkých hurikánů.

Za ty jsou považovány takové hurikány, které podle Saffirovy-Simpsonovy stupnice pro klasifikaci tropických cyklón na západní polokouli dosáhly nejméně třetí z pěti kategorií. Loni byly v Atlantiku tři takové hurikány.

Oficiální začátek atlantické hurikánové sezony je 1. června, ale tropické bouře formující se před tímto datem nejsou nijak výjimečné. Období hurikánů končí 30. listopadu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouře Beta udeřila. Stav přírodní katastrofy platí pro 29 oblastí v Texasu

22.09.2020 08:43 Do amerického Texasu dorazila tropická bouře Beta. Očekává se, že přinese hlavně vydatný déšť. Beta…

Meteorologům došla jména pro cyklóny. Začínají znovu

18.09.2020 20:14 Teprve podruhé od poloviny 50. let došla meteorologům předem připravená jména pro cyklóny nad…

Bouře Sally zesílila na hurikán druhé kategorie, už bičuje jih USA

16.09.2020 14:08 Aktualizováno Oblasti na jihu Spojených států už začaly pociťovat dopady bouře Sally, která se na americké…

K Bermudám se blíží hurikán Paulette

13.09.2020 16:54 Aktualizováno Tropická bouře Paulette nad Atlantikem zesílila na hurikán a pohybuje se směrem k souostroví…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama